У Харкові пройшла акція з протидії насильству
У Харкові пройшла інформаційно-просвітницька акція «Харків без насильства” спрямована на протидію домашньому насильству та насильству за ознакою статі. До участі в заході долучились Харківський міський центр соціальних служб «Довіра», Центр надання допомоги постраждалим від насильства, Головне управління поліції в Харківській області, Волонтерська організація АВА, інші громадські та благодійні організації.
ОЛЕКСАНДР ВЛАСЕНКО ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ У СПРАВАХ СІМ’Ї, МОЛОДІ І СПОРТУ ХМР
Така акція проходить в багатьох країнах світу під патронатом ООН. І мета цієї акції – привернути увагу до наслідків насильства, до людей, які потерпають від насильства. Наслідки, наприклад від домашнього насильства, це і психологічні наслідки, і фізичні, тому ми інформуємо харків’ян, як протидіяти насильству, і куди звертатися.
Перехожим не лише роздавали брошури з корисною інформацією та проводили роз’яснювальні бесіди, людей заохочували взяти участь у вікторині-опитуванні, щоб дізнатись наскільки вони обізнані в питаннях запобігання та протидії домашньому насильству. Перехожі зупинялись, долучались до заходу і, говорять, отримали багато корисних відповідей на свої питання.
ЄЛИЗАВЕТА ХАРКІВ’ЯНКА
Це дуже актуально. Тому що я сама була підведена насиллю, бо таке в мене є. Дуже тяжко пережити це. Тому, я думаю, потрібно всім про це розповідати, не терпіти цього ніколи.
ВАЛЕРІЯ ХАРКІВ’ЯНКА
Дуже актуально. Тому, що дуже багато дома і побоїв, і над дітьми знущаються. Дуже багато і потім погані наслідки, дуже погані. І помирають діти. І, загалом, дуже актуально. Ви дуже молодці, що про це розказуєте, що приділяєте до цього дуже таку увагу, тому що треба, щоб всі про це знали, щоб не боялись . Вдруг чого, одразу повідомляли.
Волонтери розповідали харків’янам, і як ефективно протидіяти домашнім кривдникам, і як можно попередити торгівлю людьми, а ще, як налагодити гармонійні сімейні стосунки.
ВІКТОРІЯ СВЄТОШ ВОЛОНТЕР “АВВА”
Сьогодні я тут, тому що я вважаю, що ця тема наразі дуже важлива. І наша основна мета донести цю тему у маси і щоб люди стали більш освічені і знали свої права, і щоб застерігали себе від таких неприємних ситуацій.
В рамках акції ті, хто приєднався до заходу, мав змогу отримати консультації фахівців із різних соціальних питань та щодо допомоги постраждалим від різних видів насильства. З цікавістю люди слухали і про передбачені законом види покарання кривдників.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
ВАЛЕРІЙ СИЧОВ ЗАСТУПНИК НАЧАЛЬНИКА УПРАВЛІННЯ У СПРАВАХ СІМ’Ї, МОЛОДІ І СПОРТУ ПРОФІЛЬНОГО ДЕПАРТАМЕНТУ ХМР
Навіть за систематичне психологічне насильство кривдник може отримати два роки ув’язнення в місцях позбавлення волі. Також є такі м’які, але не менш болючі, скажемо так для кривдників методи впливу. Наприклад, поліцейський може своїм рішенням винести заборонний припис , яким кривдника, який навіть якщо є власником квартири, будинку, в якому проживає постраждала особа, виселити до 10 днів. Також за цей час людина може звернутися до суду.
Головний же меседж сьогоднішньої акції полягав в заклику не терпіти насильство, віднаходити в собі сили і звертатись за допомогою.
ОЛЕНА КОТЕЛЬНІКОВА СТАРШИЙ ІНСПЕКТОР СЕКТОРУ ПРОТИДІЇ ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЬСТВУ ХРУП №1 ГУНП В ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Однозначно не терпіти, тому що кращого життя не буде, якщо ви будете терпіти, якщо ви будете звертатися на постійній основі, хоча будуть прийняті якісь рішення. В Харкові сектори протидії домашньому насильству працюють у трьох районах. Це Шевченківський, Київський та Салтівський район. Якщо людина потерпає від домашнього насильства, вона повинна подзвонити перш за все на 102. Є ще гарячі лінії , благодійні фонди, які допомагають, є місця, де можна перебути. Подзвоніть на 102 і поліція допоможе.
Працівники поліції зауважують, що потерпати від домашнього насильства можуть не лише жінки. Не рідко звертаються за порятунком і чоловіки. І взагалі, потерпілим може бути будь-який родич – дитина, батько, мати, тітка, дядько, племінники, бабуся чи дідусь.
РУСЛАН ОСМАНОВ НАЧАЛЬНИК СЕКТОРУ ПРОТИДІЇ ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЬСТВУ ХРУП №3 ГУНП В ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Всі звертаються. За час війни заяв поменшало, но дві – три заяви в середньому за добу люди звертаються. Тому ми, як служба у протидії домашньому насильству, наша група виїзджає, оцінює ризики, які є, складають адмінпротокол, направляють матеріали до суду, якщо є угроза життю та здоров’ю, можуть скласти терміновий заборонний припис.
Загалом в акції взяло участь понад 50 волонтерів та представників різних організацій, служб та комітетів. Учасники переконані, якщо не мовчати, а діяти, можна подолати всі труднощі і покращити своє життя. У Харкові тематичні заходи, спрямовані на протидію насильству, триватимуть до 10 грудня.
ОСТАННІ НОВИНИ
- “Були випадки, що люди їх викидали з вікон”, – двірники застерегли харків’ян
- Зруйнована війною, відновлена сотнями годин праці: висотка на Північній Салтівці отримала нове обличчя
- Завтра у Харкові трамвай №27 тимчасово змінить маршрут руху
- Серед користувачів застосунку «Open Kharkiv» розігрують пальне
- На бензині чи електриці: які автівки обиратимуть українці у 2025 році