В Харкові запустять чат-бот, де збиратимуть пропозиції щодо створення в місті безбар’єрного середовища

05.08.2024 13:32   -

В Харкові працюють над  створенням онлайн чат-бот, де акумулюються ідеї та пропозиції з питань інклюзії, безбар’єрності і доступності. Про це розповів Юрій Шпарага, директор новоствореного профільного департаменту харківської міської ради.

ЮРІЙ ШПАРАГА ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ІНКЛЮЗИВНОЇ ДОСТУПНОСТІ І БЕЗБАР’ЄРНОГО СЕРЕДОВИЩА ХМР
Ми хочемо мати комунікацію з людьми. Можливо, питання буде звучати так: які пропозиції у вас є щодо створення безбар’єрного середовища в місті Харкові? Так. Це дуже важливо. Тобто ми сьогодні говоримо про комунікацію. Допоможіть нам створити для всіх нас, і для вас в тому числі, безбар’єрне середовище в місті Харкові. Тобто, з вами ми говоримо про те, що потрібно зробити для вас. Планується створити чат-боту. Планується ресурс такий, як 15-62. Там окремі розділи в ньому прописується, куди ця інформація буде надходити. І вона буде попадати саме в наш департамент.

Харків’яни підтримують ідею створення чат-боту з питань безбар’єрності міста. Говорять, потреба в комунікації є, як і багато пропозицій, ідей та порад. Тим паче хто, як не самі люди з інвалідністю краще розуміються на цих питаннях. І тепер в них буде можливість висловити свою думку в офіційному інформаційному джерелі. Де краще встановити підйомник, де пандус, яким маршрутом легше дістатися потрібної установи – все це планується обговорювати в чат-боті.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

МЕШКАНКА ХАРКОВА
Для людей з інвалідністю, думаю, буде непогано. Їм буде зручно, я так думаю.

МЕШКАНЕЦЬ ХАРКОВА
Це дуже класна ідея, це доречно. Інкоюзія дуже важливо в плані нашого руху до Європи, до європейських цінностей. Так. Дуже добре.

МЕШКАНКА ХАРКОВА
Ми беремо до уваги військовий стан, Достатньо буде актуально для військових, які мають певні проблеми. Мені здається, так, буде актуально чат-бот допоможе і чому ні. Немає таких нормальних заїздів для людей, які на візку, наприклад, в ту ж саму аптеку, в лікарню. От саме проблема з пандусами достатньо актуальна, бо навіть люди, які випробовували на собі можливість піднятися на цих пандусах , розуміли, що це майже не можливо і так само матусі з колясками, з візочками. Це проблематично для них як спуститися так і піднятися.

Жити в безбар’єрному середовищі – це світова практика цивілізованого світу, говорить директор департаменту. І Харків – перше місто в Україні, яке системно взялось за цю роботу. Процес запущено. Харків – на шляху до абсолютної доступності і безбар’єрності.

ОСТАННІ НОВИНИ