Найкращі серіали 2020. Вибір BBC Culture – газета «Харьковские известия»

03.11.2020 00:50   -
Автор:
ШІТТС КРІК (SCHITT’S CREEK)
З огляду на події у світі, легкі та дотепні фільми потрібні як ніколи. Тому, мабуть, не дивно, що чарівний канадський ситком за свій шостий і останній сезон здобув рекордну кількість «Еммі», передусім за акторську гру і сценарій Деніеля Леві.
В центрі сюжету «Шіттс Крік» — родина неймовірно багатих медіамагнатів Роуз, яка раптом втрачає всі свої статки і змушена перебратися у канадське містечко, що вони колись придбали як жартівливий подарунок на день народження.
Колишній власник мережі відеомагазинів Джонні Роуз (Юджин Леві), зірка мильних опер Мойра (Кетрін О’Хара) та їхні дорослі діти, хіпстер Девід (Деніель Леві) і світська левиця Алексіс (Енні Мерфі) намагаються впоратися з труднощами провінційного життя, а заодно й навчитися бути родиною.
КРАЇНА ЛАВКРАФТА (LOVECRAFT COUNTRY)
У фільмі «Пастка» 2017 року режисер Джордан Піл успішно використав жанр горору для дослідження теми расизму. Тому не дивно, що саме Піла запросили виконавчим продюсером нового серіалу HBO, в якому фільм жахів поєднується з гостросоціальними темами.
Події серіалу, який є адаптацією роману Метта Раффа 2016 року, розгортаються у США у 1950-х роках. Головний герой — ветеран Корейської війни (Джонатан Мейджерс) вирушає Америкою на пошуки зниклого батька. Америка часів законів про расову сегрегацію Джима Кроу, зустрічає героїв не лише жахливою несправедливістю, але й жахами в прямому сенсі — монстрами та потворами, з якими їм доводиться битися.
ПЕН15 (PEN15)
Авторки серіалу Мая Ерскін і Анна Конкл — давні подруги, яким раптом закортіло знову відчути себе школярками. 30-річні жінки не просто зняли телешоу про перші поцілунки, непорозуміння з батьками та інші труднощі підліткового віку, але й виконали в ньому головні ролі. Решта акторів серіалу — діти. Але, дійсно, дивує те, що про дорослий вік героїнь одразу забуваєш, так переконливо вони зображують поведінку підлітків — від манери мовлення до незграбної зовнішності та рухів. Авторкам серіалу вдалося також провести тонку лінію між безтурботною комедією та серйозними роздумами про проблеми підлітків.
Я НЕНАВИДЖУ СЮЗІ (I HATE SUZIE)
Серіали останніх років приділяють все більше уваги складним жіночим характерам, і «Я ненавиджу Сюзі» — яскравий приклад цього. Телешоу є результатом співпраці британської письменниці Люсі Преббл («Спадкоємці») та її найкращої подруги, акторки Біллі Пайпер. Головна героїня — відома акторка, яка працює в компанії Disney та переживає кризу в шлюбі, стає жертвою хакерів, які зламають її телефон і викладають оголені знімки акторки в інтернет. У восьми епізодах Пайпер послідовно і надзвичайно емоційно зображує переживання головної героїні — від шоку і заперечення до злості й прийняття.
ПІТЬМА (DARK)
2017 року режисери Янтьє Фрізе та Баран бо Одар зняли перший німецькомовний серіал на каналі Netflix і одразу увірвалися на Олімп.
Містична драма «Пітьма», в якій чотири родини, мешканці вигаданого німецького містечка подорожують у часі, вийшла у трьох сезонах.
Юний акторський склад та містичні події серіалу змушують порівнювати його з «Дивними дивами», хоча подвійне життя героїв «Пітьми» нагадує радше «Твін Пікс» Девіда Лінча.
РОЗРОБНИКИ (DEVS)
Це перша робота у жанрі телесеріалу режисера Ex Machina Алекса Гарланда. Він переносить на маленький екран свій фірмовий стиль: футуристичні візуальні ефекти та роздуми про місце людини серед безмежних можливостей технологій.
В центрі сюжету дівчина Лілі Чан (Соноя Мізуно), яка працює інженером-програмістом у Кремнієвій долині. Намагаючись розшукати свого зниклого бойфренда Сергія (Карл Глусман), Лілі виявляє секретну лабораторію в своїй фірмі. Вона звинувачує у зникненні Сергія ексцентричного керівника компанії Фореста.
Я МОЖУ ВАС ЗНИЩИТИ (I MAY DESTROY YOU)
12-серійний серіал, створений британською акторкою і сценаристкою Міхаелою Коель, не вкладається у звичні жанрові категорії. Фільм оповідає історію молодої письменниці Арабелли, яка працює над продовженням свого надзвичайного успішного першого роману Zeitgeist, водночас розважаючись з друзями у нічних клубах. Одного ранку Арабелла виявляє, що напередодні сталося дещо дивне. Дівчина починає підозрювати, що її зґвалтували.
Заснований на реальних подіях у житті самої Коель, серіал досліджує наслідки сексуального насильства, а також міркує про те, як перетинаються теми раси, класу і гендеру у сучасному західному суспільстві.
ЗВИЧАЙНІ ЛЮДИ (NORMAL PEOPLE)
Екранізація однойменного бестселера ірландської письменниці Саллі Руні 2018 року оповідає історію кохання Маріанни і Коннелла, яке проходить непросте випробування часом і дорослішанням. Неймовірна привабливість серіалу в тому, що така проста, звичайна, великою мірою, історія кохання зображена в епічному масштабі, якого вона заслуговує.
МІСІС АМЕРИКА (MRS AMERICA)
Серіал, в якому Кейт Бланшетт зіграла свою дебютну роль на телебаченні, очікування виправдав. Він оповідає про боротьбу за Поправку про рівні права для жінок, яка велася у США у 1970 роках. Філліс Шлефлі, американська активістка-консерваторка, яка має вкрай консервативні погляди, виступає проти легалізації абортів та прав сексуальних меншин.
У добу Трампа ці питання знову набувають актуальності, нагадуючи, що версія Америки часів Шлефлі, можливо, нікуди не зникала.
НЕОРТОДОКСАЛЬНА (UNORTHODOX)
Драма, знята за мотивами автобіографії Дебори Фельдман 2012 року, стала ще одним із найбільш обговорюваних телешоу останніх часів.
Серіал оповідає історію 19-річної єврейки, яка тікає від нещасного шлюбу, влаштованого ультраортодоксальною громадою Нью-Йорка. Дівчина переїжджає до Берліна, де вчиться жити світським життям.
Це перший серіал Netflix, який лунає переважно мовою їдиш. Історія дорослішання в ньому вдало перетинається з трилером. Дійсно видатним серіал робить талановита гра молодої акторки Шири Хаас, яка отримала надзвичайно високу оцінку критиків.
МИСЛИВЦІ (HUNTERS)
Голокост — складна тема для екранізації. Тим більшої уваги заслуговує новий серіал Amazon, сценаристом і продюсером якого виступили Девід Вейл та маестро горорів Джордан Піл. Їм вдалося об’єднати стиль, саспенс і захопливий екшн з тонким вшануванням пам’яті жертв жахливих злочинів проти людства.
Події розгортаються в Америці 1970-х років. Група єврейських чоловіків на чолі з героєм Аль Пачино прагнуть покарати високопоставлених нацистських чиновників, яким вдалося втекти до США, уникнувши правосуддя. Серіал, між іншим, оповідає й про те, що нацизм нікуди не зник, він завжди поруч із нами, навіть у ліберальній західній демократії.
СТАТЕВЕ ВИХОВАННЯ (SEX EDUCATION)
Серіал, знятий британським Netflix, вдало поєднує жанр підліткової комедії з відвертим і зрілим дослідженням сексу. Серіал порушує багато важливих тем — від сексуальної ідентичності до підліткової вагітності.
В центрі сюжету сором’язливий хлопець Оттіс, який відчайдушно мріє позбутися цноти, але поки що йому це не вдається. Його мати, роль якої виконує харизматична Джилліан Андерсон, — відомий у місті сексолог.
ПО КАЙФУ (FEEL GOOD)
Канадська акторка Мей Мартін зіграє практично саму себе у новій комедійній драмі від Netflix.
Героїню Мей також звати Мей, вона — стендап-комік, мешкає у Лондоні та бореться із наркотичною залежністю. В центрі сюжету — романтичні стосунки Мей з подругою Джордж (Шарлотта Річі), яка вперше переживає досвід одностатевого кохання. Це добра і щира історія про диваків, які намагаються жити і любити.
ЦЯ КРАЇНА (THIS COUNTRY)
Ще одна життєва історія про безтурботних брата і сестру, які мешкають у містечку Котсвольд на південному заході Англії.
Серіал, знятий у жанрі мок’юментарі, виходить вже у третьому сезоні.
Творці ситкому, кузени Чарлі Купер та Дейзі Мей, які також виконали головні ролі, з тонкою іронією і добрим гумором досліджують життя провінційної Англії.
«Ця країна» є одним із небагатьох сучасних серіалів, присвячених життю сільських мешканців.