Першими підсумками державної програми “Зимова єПідтримка” поділилися в Уряді: заявки на тисячу гривень подали майже сім мільйонів українців. А понад 2 мільйона з них вже й отримали виплати. На що спрямували гроші, дізнався Центр громадського моніторингу та контролю.
Основна стаття витрат – комунальні платежі
Наразі 1000 гривень від держави встигли отримати українці, що подали заявки ще на початку місяця. Так, упродовж 10-11 грудня держава виплатила допомогу 1,8 млн дорослих та 520 тис. дітей, які подали заявку 1 грудня. У Міністерстві економіки зазначають – кількість заявок у “Дії” наближається до семи мільйонів. З них 1,8 мільйона оформлені на дітей.
За даними міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, головною категорією витрат є оплата комунальних послуг. Державні кошти на це спрямували 63% українців. Йдеться про майже півтора мільярда гривень. Другою за популярністю категорією виявилася оплата послуг мобільного зв’язку: її обрали 17% наших співгромадян. Вони витратили 394 мільйона гривень. На підтримку Сил оборони гроші від держави спрямували 4% з тих, хто вже отримав виплату. Загалом, задонатили 93 мільйона гривень.
Також за державні кошти можна придбати квитки “Укрзалізниці”, ліки, українські книги та інші українські товари. Цією можливістю скористалися ще 16% українців.
Зміни у правилах нарахування
Вже з 10 грудня правила оформлення виплати дещо змінилися. Як повідомив прем’єр міністр України, до програми долучилися банки-партнери. Зробили це, аби полегшити оформлення виплат представникам старшого покоління, яке не володіє цифровими навичками, а також опікунам неповнолітніх дітей.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
Щоб оформити заявку, необхідно звернутися до банківської установи. Після оформлення заявки та створить спеціальний рахунок, на який перерахують кошти. Отримати тисячу гривень готівкою неможливо. Так само, як і оплатити з державної допомоги підакцизні товари: алкоголь та цигарки.
Оформити допомогу можна і через відділення “Укрпошти”. За ці гроші можна купити товари українського виробництва, що реалізують у поштових відділеннях, замовити лікарські засоби, оплатити комуналку чи мобільний зв’язок. А також переказати гроші на благодійність.
Готівковий скандал
З отриманням державної допомоги пов’язаний і перший скандал: українці намагалися перевести безготівковий платіж у готівку, яку можна витратити на інші цілі.
На таких діях заскочили клієнтів двох найбільших мобільних операторів України. Вони поповнювали свої мобільні телефони через сервіс EasyPay, а потім оформлювали повернення коштів вже на іншу картку. Гендиректор EasyPay Олексій Авраменко звернувся до Уряду із попередженням про дії абонентів:
“На жаль, ми були змушені відключити функцію “повернення грошей” для абонентів Vodafone і life. Оскільки є “особливо розумні” українці, які вирішили в такий спосіб осквернити ідею 1000 грн “Зимової єПідтримки”. Сервіс не працюватиме для всіх через нецільове використання державної допомоги”, – заявив Авраменко.
ОСТАННІ НОВИНИ
- Північна Салтівка зараз: відновлення багатоповерхівки у Київському районі розпочато
- Планові ремонтні роботи: в укритті пʼятиповерхівки Шевченківського району замінюють трубопровід
- Ялинковий сезон у Харкові: ціни, тренди та вподобання містян
- У частині Харкова відключать газопостачання: адреси
- Харківських волонтерів відзначили Подяками міського голови (фото)