На землі і на морі: як Україна знищує російський Чорноморський флот

22.11.2023 12:36   -
Як Україна знищує російський Чорноморський флот

Що відбувається з флотом рф у Чорному морі та чого очікувати у майбутньому, з’ясовував Центр Громадського моніторингу та контролю.

Україні вдалося перехопити ініціативу в Чорному морі і змусити ворога ховати військові кораблі. Про це днями заявив Володимир Зеленський.

Лише впродовж листопада Сили оборони України вразили 3 ворожі судна. Загалом же, кількість пошкоджених та потоплених військових суден Росії — перевищила 30.

Удар за ударом

“Вперше у світі саме в Чорному морі почав діяти флот морських дронів — український флот. Хочу відзначити й те, що тепер — як один із головних результатів наших дій — Росія не здатна використовувати Чорне море, як плацдарм для дестабілізації інших регіонів світу”, — про таке днями під час Саміту Парламентської асамблеї організації Чорноморського економічного співробітництва заявив Президент України Володимир Зеленський.

Заявам передувала низка перемог України у регіоні.

Від початку російського вторгнення 24 лютого 2022 року Україна змогла знищити чи пошкодити 33 ворожі військові судна. Першим був малий ракетний корвет “Великий Устюг”, який Сили оборони України вивели з ладу 7 березня 2022 року. Далі — великий десантний корабель “Саратов”: його поцілили і потопили просто в порту окупованого Бердянська. І звісно — флагман російського флоту крейсер “Москва”, що пішов на дно 13 квітня минулого року через ураження двома ракетами “Нептун”. Потоплення “Москви” проклало шлях для звільнення острова Зміїний.

Та й після цього російські війська та техніка продовжували зазнавати ушкоджень у Чорному морі ледь не щомісяця: і у 2022, і у 2023. Вже 11 вересня цього року Головне управління розвідки МОУ відзвітувало, що Україна після 8 років окупації повернула під свій контроль бурові платформи “Петро Годованець”, “Україна”, а також “Таврида” та “Сиваш”. Йдеться про так звані “вишки Бойка”, які знаходяться неподалік узбережжя окупованого Криму. Бійці ГУР демонтували з платформ розвідувальне обладнання, зокрема, радіолокаційну станцію “Нива”, яка відслідковувала всі події у Чорному морі.

А 22 вересня українці вдарили по Штабу Чорноморського флоту РФ в Севастополі, знищивши 34 ворожих офіцери.

У листопаді Україна вразила 3 російські кораблі. Зокрема, пошкодила малий ракетний корвет “Аскольд”, який перебував на суднобудівному заводі в Керчі.

Флот перетворюється на металобрухт

Дуже неприємна новина для росіян — не можуть почуватися в безпеці ні в одному із захоплених українських портів. Адже Україна вражає їхні судна все далі і далі вглиб окупованих територій. Крім того, пошкоджені кораблі окупанти не здатні ремонтувати, не вивівши їх із Чорного моря. А поки триває повномасштабна війна, зробити цього РФ не може.

“Всі ті кораблі, які нині є в складі Чорноморського флоту, будувалися поза півостровом. Фактично, крім малих ракетних корветів, спроможності до відновлення мінімальні. Підводні човни теж будувалися в Санкт-Петербурзі, без згоди Туреччини завести їх туди на ремонт не можна буде. Кожна втрата, яку Сили Оборони України завдають Чорноморському флоту, є для РФ непоправною”, — пояснив український військовий експерт Микола Бєлєсков.

За його словами, навіть не пошкоджені кораблі Чорноморського флоту, якщо не будуть ставати на ремонт, з часом будуть перетворюватись на металобрухт. Тож Чорноморський флот потроху рухатиметься до занепаду.

Наступний етап для нас — топити російські кораблі в Абхазії та Новоросійську, куди їх перебазовує РФ. Якщо досягнемо цієї мети, це буде чергова ліквідація Чорноморського флоту Росії, певен Бєлєсков.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ОСТАННІ НОВИНИ