Україна планує часткове відкриття повітряного простору

У Варшаві презентували дорожню карту з відкриття повітряного простору України в умовах воєнного стану. Про це повiдомляє Iнфосiтi.
Захід зібрав близько ста представників авіагалузі – профільних регуляторів Євросоюзу, Великої Британії та США, керівництво українських та іноземних авіакомпаній, що раніше здійснювали польоти в Україні, страхові та лізингові компанії, виробників літаків. Міністерство розвитку громад та територій представляв заступник міністра Сергій Деркач.
Віце-прем’єр-міністр з відновлення Олексій Кулеба наголосив, що збереження авіаційної інфраструктури України — це стратегічне завдання.
“Під час війни стратегічним завданням для нас є зберегти авіаційну інфраструктуру та кваліфіковані кадри, щоб коли прийде час, ми змогли відновити цивільні польоти максимально швидко. Зрозуміло, що це дуже складне питання як з точки зору безпеки, так і з точки зору взаємодії з усіма залученими сторонами. Саме тому ми підтримуємо майданчики, коли спільно з іноземними регуляторами галузі, авіакомпаніями, страховими, аеропортами та військовими напрацьовуємо спільний план”, – наголосив Кулеба.
Зазначається, що Сполучені Штати Америки готові забезпечити експертну та технічну допомогу.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
Під час конференції заступник міністра Сергій Деркач презентував план та потреби для часткового відкриття повітряного простору. Оцінку ризиків для цивільної авіації було підготовлено Державної авіаційною службою.
Окрім цього, про готовність аеропортів розповіли гендиректор міжнародного аеропорту “Бориспіль” Олексій Дубревський та гендиректор міжнародного аеропорту “Львів” імені Данила Галицького Тетяна Романовська.
Механізми координації цивільної та військової авіації були презентовані Олегом Захарчуком, заступником командира Повітряного командування «Центр» з авіації – начальником авіації.
До експертного обговорення долучились також Польське агентство аеронавігаційних послуг, авіакомпанії AirBaltic, Austrian Airlines, LOT Polish Airlines, SkyUp Airlines, Skyline Express, SprintAir, Supernova Airlines, Turkish Airlines, Wizz Air, компанії AerCap, Boeing, Marsh McLennan, Deloitte Ukraine та інші.
ОСТАННІ НОВИНИ
- Масована атака БпЛА на Харків: наслідки удару «Шахеда» по підземному переходу
- У Харкові трамвай №7 тимчасово змінить маршрут
- Харків’яни повинні почувати себе безпечно. Що міські комунальники відновлюють наразі
- Місто Даллас готове долучитися до відбудови Харкова
- У Харкові проходить виставка сценографії театру музкомедії (фоторепортаж)