Ворог клонує українські чатботи: як не втратити свої дані?

Шахраї з рф масово створюють клоновані чатботи українських державних і волонтерських організацій. Про це повідомляє Інфосіті з посиланням на Харківську ОВА.
Серед найпопулярніших підробок – чатбот «Укрзалізниці», що має вже п’ять фейкових копій, і чатбот єВорог із шістьма двійниками. Деякі з них просто не працюють, а інші можуть красти кошти або передавати інформацію ворогу.
Щоб захиститися від шахраїв, для українцівям розробили Інструкції щодо використання спеціальної бази перевірених українських чатботів – “Ботчекер”.
«За три роки ботчекером скористалися 100 тисяч людей. Ми розробили його у 2022-му, коли зросла потреба у швидкому зв’язку між державними органами та громадянами. Ворог одразу почав створювати фейки. Наш ботчекер допомагає самостійно перевірити чатбот і не потрапити в пастку шахраїв», – повідомив заступник керівника Центру стратегічних комунікацій Микола Балабан.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
Перед використанням ботів фахівці радять обов’язково перевірити їх через “Ботчекер”, не вводити особисті дані у підозрілих чатах та довіряти лише офіційним ресурсам.
Щоб скористатися “Ботчекером” необхідно ввести у пошукове поле назву або посилання на чатбот, де ви отримаєте інформацію про його справжність, розробника та кількість фейкових клонів.
Якщо бота немає в базі та він здається підозрілим, повідомте кіберполіцію через чатбот @stopdrugsbot (BRAMA в Telegram). Експерти перевірять його і, якщо він виявиться ворожим, уживатимуть заходів для його блокування.
ОСТАННІ НОВИНИ
- Погода у Харкові на сьогодні, 21 березня
- Відбудова після “прильотів”: відновлення будинків у Харкові триває
- Від ідеї до реалізації: про що говорили на форумі студентських лідерів у Харкові
- Поетеса епохи: як харків’яни відзначили ювілей Ліни Костенко
- Освітяни Харкова відзначені грамотами та подяками Верховної Ради України