Чехія стала першою країною ЄС, яка заборонила всім російським спортсменам брати участь у змаганнях на території країни

30.06.2023 10:38   -
Чехія перша в ЄС заборонила російським спортсменам брати участь у змаганнях на території країни

Відповідне рішення на цьому тижні прийняв уряд Чеської Республіки, яке стосується, як індивідуальних, так і командних видів спорту. Про це повідомляє спортивна редакція «Харьковских известий».

Як зазначається на офіційному сайті уряду Чехії, кабмін погодив заборону на участь окремих спортсменів і спортивних команд, які представляють російську федерацію, у спортивних змаганнях і матчах, організованих на території Чеської Республіки.

Пропозиція заборонити російським атлетам виступати у всіх міжнародних змаганнях, які організовує та проводить Чехія, надійшла від міністра освіти, молоді та спорту ЧР Мікулаша Бека та місцевих спортивних спілок. Причина заборони – повномасштабна загарбницька війна в Україні, яку розв’язала влада росії.

Також чеський уряд заборонив своїм спортсменам змагатися в будь-яких турнірах на території рф.

Відзначимо, що раніше російських спортсменів, навіть незважаючи на останні рекомендації Міжнародного олімпійського комітету, організатори міжнародних змагань, наприклад, у Польщі, Німеччині та Франції не допускали до участі в окремих видах спорту чи турнірах. В тому числі, без росіян та білорусів зараз тривають і ІІІ Європейські ігри в польському Кракові. Проте саме Чехія стала першою країною Європейського союзу, яка повністю заборонила участь спортсменів та команд з рф на своїй території в усіх видах спорту.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Також нагадаємо, що організатори чемпіонату світу з хокею в елітному дивізіоні, який минулого місяця приймала Рига, вирішили, що під час планетарного турніру прапор України був рівнозначним прапору країни-господарки ЧС.

А у Верховній Раді України зараз зареєстровано два проєкти постанов про нові спортивні санкції проти росіян та білорусів. Один з яких – це звернення Верховної Ради до лідерів та парламентів іноземних держав, який стосується саме питання обмеження в’їзду на їхню територію російським і білоруським спортсменам та спортивним делегаціям.

ОСТАННІ НОВИНИ