Через російські обстріли на Харківщині повністю зруйновані 22 бібліотеки

27.09.2023 12:30   -
Обстрілами на Харківщині повністю зруйновані 22 бібліотеки

Росія з 2014 року послідовно знищує українську інфраструктуру, об’єкти культури і пам’ятки. ГО “Антикорупційний штаб” підрахував, якої шкоди нанесли росіяни саме бібліотекам. Про це повідомляє Інфосіті.

Отже, за інформацією Міністерства культури та інформаційної політики України, до початку повномасштабного вторгнення в Україні фактично функціонував 14 351 бібліотечний заклад (сільські, селищні, міські, обласні). Станом на кінець червня 2023 р. їхня кількість зменшилася на 2 560 закладів і наразі становить 11 791.

Відчутне скорочення кількості функціонуючих бібліотек відбулось, зокрема, у Харківській області (↓24). Жодна публічна бібліотека не працює наразі в 11 ТГ Харківщини.

Якщо говорити про знищення бібліотек через обстріли, то за інформацією Міністерства, станом на 30 червня 2023 року,
у Харківській області 22 бібліотеки не підлягають відновленню; 58 – потребують капітального ремонту та реконструкції.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.


Нагадаємо, 13 березня 2022 року через ворожі обстріли постраждала Харківська державна наукова бібліотека імені Короленка. У будівлі були потрощені вікна, вітражі, пошкоджень зазнали два книгосховища, головний корпус та автентичний рояль. На щастя, постраждала лише незначна частина книжкового фонду – не більше 1%.

Також відомо, що у міських бібліотеках №2, 36, 43 та Центральній бібліотеці Московського району через обстріли були пошкоджені вікна.

ОСТАННІ НОВИНИ