Чи загрожує харків’янам мавпяча віспа та гарячка Західного Нілу

Цього року відзначається зростання кількості випадків мавпячої віспи у світі через появу нового штаму вірусу. Також актуальною залишається гарячка Західного Нілу, передає Інфосіті.
Про небезпеку екзотичних хвороб під час брифінгу у медіацентрі ХОВА розповіли директорка Харківського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Любов Махота та завідувачка кафедри ХНМУ Тетяна Чумаченко.
У серпні 2024 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила мавпячу віспу надзвичайною ситуацією в сфері громадського здоров’я, що має міжнародне значення. За 8 місяців поточного року у світі зареєстровано близько 50 тисяч випадків захворювання.
«Інфікування людини відбувається при безпосередньому фізичному контакті з інфекційним висипом або біологічними рідинами хворого. Захворювання починається гостро та раптово з підвищенням температури тіла до 38-39 градусів, супроводжується болем у м’язах, нудотою, кашлем. Також характерним є збільшення лімфатичних вузлів. Діагноз підтверджується лабораторно», – зазначила Тетяна Чумаченко.
На Харківщині мавпяча віспа за весь період епіднагляду з 2022 року не реєструвалася. Натомість у вересні на Харківщині зареєстрували перший за 13 років випадок гарячки Західного Нілу.
«Харків’янка заразилася нею під час подорожі Європою, – повідомила Любов Махота. – Жінка 1967 року народження була в Польщі, Болгарії, Греції та Туреччині. До Харкова повернулася з клінічними проявами захворювання. Хвора на цей час знаходиться в інфекційній лікарні з позитивною динамікою».
Любов Махота також зазначила, що востаннє гарячку Західного Нілу у Харків також завозила жінка, яка заразилася нею під час подорожі по Греції. Це було в 2011 році.
В Україні з початку року зафіксовано 28 випадків захворювання ГЗН. Це Київська, Полтавська, Черкаська області та м. Київ.
Переносниками хвороби є комарі. Найчастіше природні осередки ГЗН утворюються на шляхах міграції перелітних птахів. В Україні інфіковані комарі виявлялися у 19 областях. На Харківщині природні осередки ГЗН не виявлені.
Оскільки вакцини проти цієї хвороби не існує, для попередження захворювання треба використовувати репеленти. При появі симптомів треба попередити лікаря щодо наявності укусів комарів.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
ОСТАННІ НОВИНИ
- У Харкові оголосять день жалоби за загиблими внаслідок російських атак
- “Зелена весна” проти війни: в Харкові триває масове прибирання
- У Сахновщинській громаді поліцейські розшукали двох зниклих дітей
- Харківщина на другому місці за кількістю загиблих дітей унаслідок війни
- Пожежа в Богодухівському районі: чоловік постраждав через необережне куріння