COVID-19 нікуди не зник. На Харківщині активізують вакцинальну кампанію

25.08.2023 09:50   -
COVID-19: На Харківщині активізують вакцинальну кампанію

За інформацією ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», серед населення м. Харків продовжує циркулювати штам Оmicron коронавірусу SARS-CoV-2, генетичних ліній XBB.1.5 та ХВВ.1.9.1. Про це повідомляє Інфосіті.

“Коронавірус SARS-CoV-2, на жаль, нікуди не зник. На сьогодні має місце сезонне зниження його розповсюдження, – зазначають епідеміологи. – За даними ВООЗ, епідемія COVID-19 у світі продовжується, просто зменшилась її інтенсивність. За останній тиждень у країнах Європейського регіону зареєстровано 16 646 нових випадків. З’явилась інформація щодо появи в США внаслідок мутацій нового штаму SARS-CoV-2”.

Щодо мешканців Харкова та області, то у багатьох людей після перенесеного захворювання утворився імунітет безпосередньо до штаму Оmicron. Але лікарі попереджають, що тривалість збереження захисних титрів імунітету у кожної людини індивідуальна. Тож ймовірність захворіти знову або інфікуватися іншим штамом коронавірусу залишається.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

“До настання осінньої «хвилі» COVID-19 в нас залишилось небагато часу. Хто не отримав первинний курс вакцинації – потрібно зробити щеплення. У кого після щеплення минуло понад півроку – отримати бустерну дозу (першу або другу)”, – нагадали в Обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Про наявність конкретних вакцин у пункті щеплень можна дізнатися у свого сімейного лікаря.

ОСТАННІ НОВИНИ