Через повномасштабне вторгнення рф понад 8 млн українців стали внутрішньо переміщеними особами (ВПО). Про це повідомляє Інфосіті.
Кожен українець може отримати медичну допомогу в однаково повному обсязі, незалежно від місця реєстрації чи місця проживання. Це право реалізується через Програму медичних гарантій, яка зокрема, покриває потреби ВПО.
Програма медичних гарантій включає основні види медичної допомоги:
- екстреної медичної допомоги (незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем);
- первинної медичної допомоги;
- спеціалізованої медичної допомоги;
- паліативної медичної допомоги;
- реабілітації у сфері охорони здоров’я;
- медичної допомоги дітям до 16 років;
- медичної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами.
Щоб отримати безоплатне медичне обслуговування потрібно звернутися до лікаря первинної медичної допомоги: сімейний лікар, терапевт або педіатр. Пацієнтам, які тимчасово проживають в інших населених пунктах України, необхідно звернутись до найближчого медичного закладу з договором з НСЗУ та укласти декларацію з сімейним лікарем.
Скасовувати попередню декларацію не потрібно. При укладанні нової декларації з обраним лікарем зміни автоматично зафіксуються в електронній системі і попередня декларація буде автоматично анульована.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
Маючи декларацію з лікарем, пацієнти можуть отримати доступ до таких безоплатних послуг.
Крім того, без направлення переселенці можуть звертатися до: гінеколога, психіатра, нарколога, фтизіатра, педіатра, стоматолога.
Знайти найближчий медичний заклад або лікаря, який має договір із НСЗУ для надання окремих видів медичних послуг, можна:
- на дашборді НСЗУ Електронна карта місць надання первинної медичної допомоги;
- зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16–77.
ОСТАННІ НОВИНИ