Як студентам з тимчасово окупованих територій та переселенцям перевестися на бюджет

10.11.2022 11:19   -
Як перейти на бюджет студентам з ТОТ та переселенцям - інструкція

Уряд затвердив механізм переведення студентів з тимчасово окупованих територій з контракту на місця державного замовлення в закладах фахової передвищої та вищої освіти. Про це повідомляють Харьковские известия з посиланням на Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Оприлюднена відповідна постанова Кабінету Міністрів України від 28.10.2022 № 1224. Вона була розроблена за дорученням Президента Володимира Зеленського.

Хто має право перевестися з контрактної форми навчання на бюджетну?

  1. Студенти, які проживають на ТОТ, на території громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) на території громад, що станом на 15 жовтня відповідного року включені до переліку, затвердженого Мінреінтеграції.
  2. Студенти, які виїхали з таких територій.

А також:

  • діти загиблих захисників України;
  • учасники бойових дій і їхні діти;
  • особи, що отримали інвалідність внаслідок війни, та їхні діти.

УВАГА! Дія постанови розповсюджується на студентів, які:

  • були зараховані на контракт до 2021 року включно;
  • здобувають такий ступінь освіти вперше.

Які документи потрібні для ВПО та студентів із ТОТ?

  1. Витяг з реєстру територіальної громади.

Він має підтверджувати відомості про місце проживання (перебування) особи станом на 24 лютого 2022 року або містити інформацію про задеклароване/зареєстроване місце проживання (перебування) чи про зняття з нього на підставі відомостей ДМС.

  1. Документ про освіту, здобуту в закладі, який розташований на території відповідних територіальних громад.

Він може стати у нагоді, якщо інформації у згаданому реєстрі немає або місце проживання знято з реєстрації до 24 лютого 2022 року.

Читайте також: Виїзд за кордон українських чоловіків-студентів іноземних вишів неможливий

Куди надавати документи?

Треба звернутися із заявою до керівника свого закладу освіти. ЗВО здійснює верифікацію поданих документів і вносить інформацію про студента до Єдиної державної електронної бази з питань освіти в модулі «Здобувачі освіти».

УВАГА! Переведення на місця державного замовлення студентів, дані про яких внесуть до ЄДЕБО після 15 листопада, може бути здійснено у 2023 році.

На які бюджетні місця братимуть таких студентів?

Переведення здійснюватимуться за рахунок невикористаних місць державного замовлення у 2022 році, а також наявності вакантних (вивільнених) місць. За відсутності останніх можливе збільшення обсягу державного замовлення.

УВАГА! Якщо у закладі є студенти зазначених вище категорій, керівникам закладів забороняється самостійно без дозволу відповідного держзамовника переводити студентів інших категорій на вакантні (вивільнені) місця державного замовлення.

Раніше ми повідомляли про те, що у Харкові пройде студентська онлайн-гра: реєстрація.