IнформацIйнI технологII в украIнськIй медицинI

28.11.2018 08:04   -
Автор:
Не дивно, що місцем проведення конференції став Харківський національний університет радіоелектроніки, який є співзасновником Української Асоціації «Комп’ютерна Медицина» та флагманом інформаційних розробок для вітчизняної медицини. У роботі конференції беруть участь вчені, фахівці медичних організацій та представники замовників і розробників медичних інформаційних систем з 14 країн світу.
Конференція проходить за такими напрямками: 1. Електронна охорона здоров’я. Перспективи впровадження е‑Health. ІТ-менеджмент в охороні здоров’я та керування якістю медичної допомоги. 2. Математичне моделювання біологічних процесів і систем. E‑Mental Health. 3. Інтелектуальні технології в медицині та системи підтримки прийняття лікарських рішень. Біоетика в інформаційному суспільстві. 4. Доказова медицина. Інформаційні діагностичні технології. Телемедицина. M‑Health. 5. Проблеми аналізу, зберігання, передачі і захисту медико-біологічної інформації.
У це важко повірити, але ще у минулому столітті людство не мало антибіотиків і втрачало десятки тисяч життів через холеру, а сьогодні сучасна медицина навчилася вчасно діагностувати найтяжчі хвороби та ефективно боротися з ними. Сучасні лікарі за допомогою новітніх технологій не лише замінюють хворі органи на здорові, оперують головний мозок і серце, а й навіть змінюють стать людини.
Під час конференції розглядалися й такі актуальні для України теми, як «Досвід реалізації проекту психологічної онлайн-допомоги тимчасово переселеним особам в Україні на платформі IPSOCARE, «Сучасні технології у наданні медико-психологічної допомоги учасникам АТО», «Інформаційно-психологічна безпека в умовах гібридної війни» та інші.
Як зазначив заслужений лікар України, професор Олег Панченко, «українські фахівці добре знайо­мі з досвідом закордонних колег, тож на стику медицини і технологій можна очікувати на прорив і в системі охорони здоров’я України, і ця конференція дає для цього потужний поштовх». «Впевнена, що науковий потенціал України дає можливість ефективно модернізувати систему охорони здоров’я й вивести її на європейський рівень», — додала координатор конференції, професор Олена Висоцька. А перший віце-президент Української Асоціації «Комп’ютерна Медицина» Олег Майоров підкреслив, що «інформаційні технології — це основний інструмент реформування охорони здоров’я в Україні». За його словами, для запровадження реформи вже наступного року медичні установи будуть брати на роботу фахівців з IT-технологій, а ХНУРЕ якраз готує таких спеціалістів.
За результатами конференції планується видати збірник її матеріалів «Інформаційні системи та технології в медицині» (ISM‑2018). А авторам доповідей, в яких розглядаються найбільш актуальні та сучасні IT-рішення для галузі охорони здоров’я, буде запропоновано опублікувати свої розробки у вигляді наукових статей у спеціалізованому номері журналу «АСУ та прилади автоматики».