Харківська міськрада закликає заборонити участь росіян та білорусів у міжнародних змаганнях

28.02.2023 13:58   -
Харківська міськрада закликає заборонити участь росіян у міжнародних змаганнях

Харківська міська рада прийняла звернення до міжнародних організацій та міст-партнерів Харкова щодо недопущення участі російських і білоруських спортсменів в Олімпійських іграх та Азійських іграх. Про це повідомляють Харьковские известия.

Звернення було прийняте сьогодні, 28 лютого, на позачерговій сесії Харківської міськради.

У документі сказано, що пропозиції Міжнародного олімпійського комітету про допуск до міжнародних спортивних змагань росіян та білорусів як нейтральних спортсменів є наругою над пам’яттю загиблих громадян України.

Там зазначено, що російська армія цілеспрямовано нищить житлові масиви, школи, дитсадки, лікарні та пологові будинки. Її варварські обстріли є свідомим вбивством мирних громадян та призводять до численних жертв.

Зокрема, станом на лютий 2023 року у Харкові внаслідок обстрілів пошкоджено 99 спортивних споруд та п’ять закладів спортивного призначення. Також, захищаючи України, від рук російських окупантів загинули 15 харківських спортсменів. Попри це, російські та білоруські спортсмени схвалюють війну проти України, відкрито беручи участь у Z-парадах, чи мовчки підтримують її, не маючи громадянської мужності її засудити.

«Неможливо уявити на п’єдесталах українських атлетів поруч із російськими та білоруськими. Так само є неприпустимим суддівство змагань за участю українських спортсменів представниками російської федерації чи білорусі. Зважаючи на викладене, Харківська міська рада вважає, що допуск російських та білоруських спортсменів до міжнародних спортивних змагань у час, коли триває війна, спрямована на знищення українського народу та Української держави, стане неприхованою підтримкою цієї війни та спробою умиротворення агресора», – говориться у зверненні.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

У зв’язку з цим міськрада закликала міжнародні організації та міста-партнери Харкова висловити рішучу позицію Міжнародному олімпійському комітетові, національним олімпійським комітетам країн світу та міжнародним спортивним федераціям щодо недопущення участі російських та білоруських спортсменів в Олімпійських іграх та Азіатських іграх до завершення збройної агресії рф проти України, включно з виведенням військ з усієї території України та вирішенням питання компенсації заподіяних збитків.

ОСТАННІ НОВИНИ