Лист до ООН: Ігор Терехов закликає захистити Харків від агресора

24.06.2024 17:45   -
Мер Харкова просить Генсека ООН захистити місто

Міський голова Ігор Терехов написав листа Генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррешу та Генеральному директору ЮНЕСКО Одрі Азуле із закликом сприяти припиненню ударів рф по Харкову та області. Про це повідомляє Інфосіті.

Очільник міста зазначив, що росія знищує потенціал України та задовільняє амбіції свого керівництва за допомогою сили з повним попранням міжнародного законодавства.

Зокрема, він наголосив, що одна з цілей сталого розвитку ООН – це забезпечення справедливої якісної освіти, а через збройну агресію рф розвиток наукового й творчого потенціалу харків’ян унеможливлюється.

«Харків протягом останнього століття відомий у світі як місто студентів, молоді та творчої інтелігенції з великою кількістю освітніх та наукових закладів. Однак після початку повномасштабної війни в місті повністю або частково зруйновані 796 освітніх об’єктів, 271 заклад культури, 52 заклади спорту, 34 парки та площі. Повітряна тривога з початку повномасштабного вторгнення тривала більше 172 днів поспіль, 16 годин на добу. Наші діти вимушені вчитися в підземних школах. Ракетним ударом російських військ була зруйнована друкарня видавництва «Vivat» ТОВ «Фактор-Друк», на якій друкувалися підручники для українських шкіл», – написав мер.

З огляду на це від імені всіх жителів міста Ігор Терехов закликав представництво ООН і ЮНЕСКО задіяти всі можливі механізми для припинення знищення мирного населення та цивільної інфраструктури Харкова.

«На території України країна-агресор унеможливлює реалізацію освітніх програм ООН. Те, що зараз відбувається в Харкові, загрожує не тільки харків’янам, не тільки Україні. Дії російської федерації – це виклик, загроза для майбутнього всього людства», – підкреслив міський голова.

До листа було додано фільм, знятий містянами, який висвітлює ситуацію в Харкові.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ОСТАННІ НОВИНИ