Медзаклади Харківщини отримали понад 50 генераторів

22.11.2022 14:00   -
Новини Харківщини: Медичні заклади отримали понад 50 генераторів

Всі заклади Харківської області, які мають реанімації та операційні забезпечені генераторами. Про це повідомляють Харьковские известия.

За словами директора Департаменту охорони здоров’я ХОВА Максима Хаустова, генератори надавали лікарням МОЗ України, ХОВА, міжнародні медичні організації та волонтери.

«Лікарні мають достатній запас палива і при вимкненні електропостачання готові одразу перейти на резервне живлення від генераторів», – зазначив Максим Хаустов.

Читайте також: В Україні скасували податки на імпорт генераторів

Кожен медзаклад має перелаштовувати систему та бути готовим до роботи в умовах повного блекауту. Мова йде про забезпечення теплом, водопостачанням та додатковими альтернативними джерелами живлення.

«Наразі всі медичні заклади, які надають стаціонарну та екстрену медичну допомогу, забезпечені генераторами. Ми маємо бути готовими до найгірших сценаріїв, коли світла може не бути по кілька днів, а лікарні повинні продовжувати функціонувати та рятувати найголовніше — життя людей. Водночас, коли в населеному пункті тривалий час не буде світла, то в лікарнях повинні бути передбачені окремі блоки, які виконуватимуть роль пунктів незламності, на зразок тих, що зараз відкриваються в Херсонській області, — додав очільник МОЗ Віктор Ляшко.

За даними Віктора Ляшка, МОЗ спільно зі Світовим банком розпочали проєкт із закупівлі ще додаткових 1100 генераторів, які в стислі терміни мають з’явитися в українських лікарнях. Ще 170 генераторів для медзакладів надасть ВООЗ.

Раніше ми повідомляли про те, що Харківводоканал отримав від ЮНІСЕФ два генератори потужністю 400 кВа.