"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

Мер Харкова зустрівся із секретарем ЄЕК ООН

Мер Харкова Ігор Терехов зустрівся із секретарем ЄЕК ООН

Харківський міський голова Ігор Терехов провів зустріч з виконавчим секретарем Європейської економічної комісії (ЄЕК) ООН Тетяною Молчан. Про це повідомляє Інфосіті.

У рамках зустрічі сторони обговорили виклики, які постануть перед Харковом після війни. Зокрема, Тетяна Молчан наголосила на важливості створення для міста нової концепції Генерального плану. За її словами, надалі це допоможе знайти необхідне фінансування та оперативно розпочати реалізацію конкретних проєктів з відновлення. Вона зазначила, що ЄЕК ООН продовжить активно допомагати та підтримувати роботу міста з Фондом Нормана Фостера з підготовки настільки важливого для Харкова документа в рамках реалізації проєкту «UN4Kharkiv», який фінансується німецьким урядом.

Також було порушене питання впливу повномасштабної війни на екологію. Ігор Терехов зазначив, що ворог продовжує цілеспрямовано знищувати українські екосистеми. Також негативно на довкілля впливають щоденні обстріли. За словами Тетяни Молчан, ЄЕК вже займається екологічною оцінкою наслідків війни в Україні, і результати цих експертиз також знадобляться у процесі відновлення.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Крім того, Ігор Терехов наголосив на важливості розвитку в Харкові електротранспорту. За його словами, в перші місяці війни армія Росії знищила багато трамваїв і тролейбусів, і зараз місто змушене залучати кредитні кошти на закупівлю електробусів.

«Також є потреба в сучасних трамваях. Ми продовжуємо будувати дві станції метрополітену, і нам потрібен сучасний рухомий склад», – наголосив Ігор Терехов.

Крім того, в рамках зустрічі сторони обговорили необхідність будівництва муніципального житла та розробку державної політики щодо цілеспрямованого розвитку в українських містах окремих галузей економіки. Наприклад, Харків, за словами Ігоря Терехова, може спеціалізуватися на IT-технологіях, індустрії та виробництві енергетики.

Довідка. Європейська економічна комісія ООН була створена 1947 року Економічною та Соціальною Радою ООН. Це одна з п’яти регіональних комісій ООН. Головною метою ЄЕК є сприяння загальноєвропейській економічній інтеграції. Комісія складається з 56 держав-членів у Європі, Північній Америці та Азії. Однак усі зацікавлені держави можуть приєднатися до роботи комісії. У її діяльності беруть участь понад 70 міжнародних професійних та інших неурядових організацій. Штаб-квартира ЄЕК ООН знаходиться в Женеві.

ОСТАННІ НОВИНИ