Міжнародний олімпійський комітет продовжив спортивний бан росіян та білорусів

07.12.2022 16:20   -
Міжнародний олімпійський комітет продовжив санкції проти росіян та білорусів

На своєму черговому засіданні виконком Міжнародного олімпійського комітету залишив у силі рекомендації щодо застосування санкцій проти росії та білорусі через розв’язання війни в Україні. Про це повідомляє спортивна редакція «Харьковских известий».

Як зазначив під час свого виступу директор з комунікацій МОК Марк Адамс, зараз не час знімати міжнародні спортивні санкції з росіян та білорусів. Вони не зазнали жодних змін, незважаючи на те, що до початку літніх Олімпійських ігор у Парижі залишилося трохи більше півтора року.

«Позиція не змінилася, захисні заходи, які діють із лютого, залишаються чинними. Санкції залишаються», – підкреслив Адамс.

Відзначимо, що МОК ще наприкінці лютого, після нападу на Україну з боку російських загарбників за підтримки білорусі, звернувся до всіх міжнародних федерацій з рекомендацією заборонити допуск спортсменів з рф та білорусі до міжнародних топових змагань. Крім цього, у Міжнародному олімпійському комітету висловили підтримку НОК України та оголосили тоді про запровадження фонду солідарності для допомоги Україні.

З того часу рекомендаціями МОК скористалися більше ста міжнародних федерацій та асоціацій в олімпійських, неолімпійських, паралімпійських та дефлімпійських видах спорту.

Зокрема були прийняті рішення про недопущення спортсменів країн-агресорів до Всесвітніх ігор-2022, Зимової Паралімпіади-2022, Вімблдону, Дефлімпійських ігор, чемпіонатів світу з багатьох видів спорту, в тому числі, з хокею, фігурного катання, водних видів, велоспорту, боротьби, тхєквондо, вирішальних матчів кваліфікації на нинішній ЧС з футболу, відбірного турніру на ЧС-2023 з баскетболу. Росіян та білорусів не допустять й до участі у масштабних Європейських іграх-2023, кваліфікаційного турніру з волейболу до Олімпійських ігор-2024 у Парижі, а футбольну збірну рф ще й до відбірного турніру на Євро-2024.

Міжнародний олімпійський комітет продовжив санкції проти росіян та білорусів

Також раніше ми повідомляли, що атлетів з рф та білорусі одним рішенням вигнали одразу з шести зимових видів спорту, а Міжнародний Паралімпійський Комітет, взагалі призупинив членство паралімпійських комітетів цих країн.

Крім усунення спортсменів країн-агресорів з престижних змагань, обмеження від міжнародної спільноти зараз спрямовані на виключення рф та білорусі з міжнародних спортивних організацій та позбавлення права проводити міжнародні змагання на території цих країн. А зважаючи на те, що МОК залишив у силі свої рекомендації щодо спортсменів з країн-агресорів, не має жодного сумніву, що світова спортивна ізоляція рф та білорусі триватиме й надалі.

Також нагадаємо, що учасник Олімпійських ігор, триразовий переможець Кубка світу, титулований харківський велогонщик Андрій Винокуров зараз проводить благодійний Аукціон на підтримку ЗСУ.