На Харківщині діятиме програма підтримки переселенців

05.10.2023 15:40   -
На Харківщині діятиме програма підтримки переселенців

Комплексну Програму підтримки внутрішньо переміщених осіб на 5 років ухвалили сьогодні, 5 жовтня, під час сесії Харківської обласної ради. Про це повідомляє Інфосіті.

Ключові напрямки Програми – соціальний захист та економічна підтримка ВПО. Серед розділів – зайнятість переселенців, житлові питання, соціальні послуги та гарантії тощо.

“Нова програма передбачає забезпечення належних умов проживання для ВПО у місцях компактного поселення та облаштування для них простору для навчання. Окрім того, планується надання фінансової підтримки ВПО для придбання житла. Також передбачається розширити мережу регіональної психологічної служби та охопити нею місця компактного проживання”, – розповіла перший заступник директора Департаменту соціального захисту населення ХОВА Тетяна Печура.

Програма розрахована на залучення безробітних ВПО до участі у суспільно корисних роботах завдяки проєкту «Армія відновлення» і проведення курсу з основ підприємництва та самозайнятості. Також буде організована робота щодо видачі ваучерів внутрішньо переміщеним особам для навчання в закладах освіти.

Нагадаємо, на Харківщині зараз перебуває понад 500 тисяч ВПО. З них 298 багатодітних сімей, майже 131 тисяча пенсіонерів, 96 тисяч дітей і майже 24 тисячі осіб з інвалідністю

ОСТАННІ НОВИНИ

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.