На Харківщині готуються до проведення НМТ-2023

06.04.2023 15:31   -
На Харківщині готуються до проведення НМТ-2023

У зв’язку з повномасштабною війною цього року національний мультипредметний тест відбуватиметься вдруге – як альтернатива ЗНО. Про це повідомляють Харьковские известия.

Реєстрація учасників НМТ стартувала 3 квітня і триватиме до 3 травня 2023 року.

«Загалом цього року очікуємо трохи більше 20 тисяч випускників із закладів загальної середньої освіти та інших установ. Вони є потенційними учасниками НМТ і матимуть можливість вступити до інших закладів освіти. Більш ніж половина цих учнів наразі перебуває у межах Харківської області», – зазначив директор Департаменту науки і освіти Харківської ОВА Олексій Литвинов.

Передбачено проведення двох сесій НМТ: основної і додаткової. Основна проходитиме 5-23 червня, додаткова – 11-24 липня. У додатковій сесії зможуть взяти участь ті вступники, які з поважних причин не пройшли тестування під час основної сесії.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Відмінність НМТ-2023 від минулого року полягає в тому, що винесено три предмети замість чотирьох. Українська мова і математика є обов’язковими для всіх абітурієнтів, а третій предмет учасник обирає самостійно. До того ж Міністерство освіти і науки України ухвалило рішення 2023 року не включати географію до предметів національного мультитесту.

На вибір пропонуються такі предмети: історія України, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія та фізика.

Також цього року на проведення НМТ відводиться 180 хвилин замість 120. Передбачається, що розподіл часу на кожен предмет становитиме одну годину, але кожен учасник зможе самостійно розподілити час на тестуванні.

Щоб отримати мінімальну позитивну оцінку – 100 балів – потрібно буде набрати не менше 10% від загальної кількості тестових балів.

Окрім цього, НМТ можна буде скласти за кордоном. Нині вже понад 20 країн підтвердили проведення основної сесії.

За додатковими питаннями можна звертатися за телефонами «гарячої лінії» Харківського РЦОЯО: 099 115 38 18, 063 682 82 10.

ОСТАННІ НОВИНИ