На Харківщині обговорили можливості й переваги програми «Доступні ліки»

24.10.2023 16:26   -
Програма Доступні ліки на Харківщині

На сьогодні урядова програма «Доступні ліки» на Харківщині діє у 872 аптеках. Цьогоріч жителям регіону було виписано понад 720 тисяч електронних рецептів, повідомляє Інфосіті.

Від початку повномасштабного вторгнення жителі Харківщини «погашали» е-рецепти і в Києві, і в Ужгороді, і у Львові – у більш безпечних регіонах, куди виїжджали.

Ті, хто залишаються у Харківській області, навіть за відсутності Інтернету, зв’язку та світла, також отримують необхідні ліки: паперовий рецепт в рамках програми «Доступні ліки» продовжує діяти на тимчасово окупованих, прифронтових територіях і там, де ведуться активні бойові дії.

Втім, за даними НСЗУ, різниця між рівнем погашення рецептів у міській та сільській місцевості у Харківській області на цю мить разюча. Так, у містах Харківщини було погашено 90% виписаних рецептів; у селищах міського типу – 71%; а у селах області – всього 14%. Тобто з 59,3 тисяч виписаних електронних рецептів, жителі сіл Харківської області отримали ліки всього за 8,2 тисячами рецептів.

“З початку 2023 року мешканцями Харківщини погашено 576 тисяч е-рецептів із 723 тисяч виписаних, тобто 79,7%. Це один із найнижчих показників по країні”, — зазначає Голова НСЗУ Наталія Гусак.

Наразі за програмою реімбурсації «Доступні ліки» можна отримати медичні препарати від:

  • серцево-судинних захворювань;
  • діабету 2-го типу;
  • цукрового та нецукрового діабету;
  • бронхіальної астми;
  • епілепсії;
  • розладів психіки та поведінки;
  • хронічного обструктивного захворювання легенів;
  • хвороби Паркінсона;
  • імуносупресивні препарати.

У серпні 2023 року список поповнили знеболювальні для паліативних хворих. З жовтня додані тест-смужки для визначення рівня глюкози у крові.

Для отримання електронного рецепта потрібно записатися на прийом до лікаря первинної медичної допомоги (педіатра, терапевта, сімейного лікаря). Залежно від захворювання, лікар випише рецепт або направить до вузького спеціаліста.

Щоб отримати ліки необхідно звернутися до однієї з аптек, яка бере участь у державній програмі реімбурсації.

Дізнатися, де найближча аптека з необхідними ліками можна: зателефонувавши на гарячу лінію НСЗУ за номером 16-77 у робочі дні з 9:00 до 18:00 (понеділок-четвер) та з 9:00 до 16:45 (у п’ятницю); через чат-бот «Спитай Гриця».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харкові хочуть розробити свій аналог «Helsi»

ОСТАННІ НОВИНИ

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.