На Харківщині понад 606 тисяч пацієнтів безоплатно отримали ліки проти серцево-судинних захворювань

21.06.2024 15:15   -
На Харківщині пацієнти безоплатно отримали ліки

За 5 років існування програми “Доступні ліки” 606 118 мешканців Харківської області отримали ліки проти серцево-судинних захворювань безоплатно або з невеликою доплатою, повідомляє Інфосіті.

Від початку 2024 року цією послугою Програми медичних гарантій скористалися 79 110 осіб.

“Наразі на Харківщині до програми “Доступні ліки” приєднались 927 аптек та аптечних пунктів. Нині програма включає 532 найменування ліків та медичних виробів, 229 із них – для лікування серцево-судинних та цереброваскулярних захворювань, у тому числі для профілактики інфарктів та інсультів. З них 48 пацієнти можуть отримати без доплати, 181 – з доплатою”, – зазначила директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна.

Як отримати безоплатні ліки та медичні вироби

Щоб почати отримувати ліки безоплатно або з частковою доплатою потрібно:

  • Звернутися до лікаря первинної медичної допомоги. Лікар випише електронний або паперовий рецепт на підставі обстежень та діагнозу. В рецепті лікар вкаже міжнародну непатентовану назву препарату (МНН).
  • З рецептом можна звернутися до будь-якої аптеки, незалежно від місця реєстрації. Головна умова – наявність договору з НСЗУ. Впізнати таку аптеку можна за наліпкою «Доступні ліки». Пам’ятайте: термін дії рецепта становить 30 днів з дати виписування.
  • Покажіть рецепт працівнику аптеки. Він запропонує наявні препарати, які містять потрібну діючу речовину. А також повідомить, який препарат повністю безоплатний, а за який потрібно доплатити. Вартість ліків аптеці відшкодує НСЗУ.

Знайти аптеку з «Доступними ліками» допоможе:

дашборд НСЗУ: https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pharmacy-map

чат-бот «Спитай Гриця»: Telegram @SpytaiGrytsia_bot, Viber: https://chats.viber.com/spytaigrytsia

контакт-центр НСЗУ за номером 16-77.

Знайти ліки та медичні вироби, які підлягають реімбурсації за програмою «Доступні ліки», можна в наказі Міністерства охорони здоров’я №279 «Про затвердження Переліків лікарських засобів і медичних виробів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення станом на 12 лютого 2024 року»: https://cutt.ly/lw4bfkzQ.

Перевірити, які препарати входять у програму «Доступні ліки» можна за допомогою:

сайту або застосунку «Ліки контроль»: https://likicontrol.com.ua/;

чат-бота «Спитай Гриця»: https://t.me/SpytaiGrytsia_bot.

До програми «Доступні ліки» включені ліки, рекомендовані Всесвітньою організацією охорони здоров’я, які використовують в усьому світі.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ОСТАННІ НОВИНИ