На Харківщині у питній воді знайшли паразитів

Результати моніторингу стану води централізованого водопостачання у Харківській області за 2022 рік оприлюднив обласний центр контролю та профілактики хвороб. Про це повідомляють Харьковские известия.
Зокрема, за паразитологічними показниками було досліджено 114 проб води, з них в 1 пробі з мереж сільського водогону Височанської селищної територіальної громаді Харківського району виявлені цисти лямблій.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
За мікробіологічними показниками досліджено 8318 проб води, з них у 3,5% виявлені відхилення від встановлених нормативів.
Найбільша питома вага проб з відхиленнями від нормативних показників епідемічної безпеки спостерігається в Ізюмському (7,9%), Лозівському (6,5%) та Харківському (3,7%) районах.
Всі проби питної води, відібрані з мереж централізованого водопостачання на вірусологічні показники, відповідали вимогам санітарних норм.
У місті Харкові було відібрано та досліджено 642 проби питної води, з них 4,4% не відповідало нормативним вимогам.
Зокрема, встановлено:
- перевищення нормативних рівнів кольоровості в 1,1-1,2 раза,
- каламутності в 1,2-2,0 раза,
- перманганатної окиснюваності в 1,1 раза,
- вмісту заліза у 1,2-1,5 раза, тригалогенметанів – у 2,0 раза.
Також у Харкові за мікробіологічними показниками досліджено 565 проб води, з них у 6,5% виявлені відхилення від нормативних вимог.
ОСТАННІ НОВИНИ
- У Харкові відзначили Всесвітній день в’язання на публіці (фото)
- Всесвітній день в’язання на публіці: спільне хобі, що допомагає харків’янам долати труднощі
- Економіка та бізнес у прифронтових містах: Терехов про головні виклики
- Нові клумби, газони та квіти: як змінюється Харків цього літа в Основ’янському районі
- Харківська міськрада: мільйони євро на енергетику та нова ділянка для мусульманських поховань

Випуск № 66 (1137) від 11.06.2026





