Наступний етап пенсiйної реформи
«Підвищення пенсій тим людям, які мають великий трудовий стаж і маленькі заробітні плати, з якими вони виходили на пенсію, і через це мають невеличкі пенсійні виплати, — це наступний етап пенсійної реформи. Зокрема, необхідно внести зміни до чинного законодавства. Є звернення Президента України до Уряду щодо цього, є відповідні ініціативи Уряду», — сказав він.
Він назвав абсолютно несправедливою ситуацію, коли люди з великим страховим стажем у жовтні минулого року отримали мінімальні, мізерні надбавки до пенсії. «Я сподіваюся, що Міністерство соціальної політики виконає відповідні доручення і внесе на розгляд Уряду, а Уряд вже внесе на розгляд Верховної Ради зміни до законодавства, які врегулюють цей механізм», — зазначив Віце-прем’єр-міністр.
«В Уряді немає дискусії, потрібно підвищувати пенсії чи ні. Все залежить від фінансової спроможності української економіки, від наявності фінансового ресурсу Пенсійного фонду України. Це питання досить масштабне, яке включає і розвиток економіки, і легалізацію заробітної плати, легалізацію тіньової зайнятості, і динаміку надходжень до Пенсійного фонду. Якщо всі ці чинники складуться і ми матимемо реальний ресурс, я сподіваюся, що ще в цьому році ми оголосимо і здійснимо цю ініціативу», — підкреслив Павло Розенко.
Далі Віце-прем’єр-міністр наголошує, що у результаті проведення розслідування щодо затримки виплат пенсій у липні має бути названа реальна причина, яка призвела до такої неприпустимої ситуації.
«Затримки з пенсійними виплатами зараз, в період, коли економічна ситуація загалом є стабільною, неприпустимі. Цьому немає жодного виправдання. Як людина, яка свого часу мала безпосередній контакт з Пенсійним фондом України з точки зору управління і взаємодії з ним у кризових ситуаціях, то ні у 2008—2009 роках, ні у 2014—2016 роках (а це були дійсно кризові роки для економіки і в цілому фінансової системи України) я такого не пам’ятаю», — сказав він.
«Я особисто не вважаю, що до затримок із виплатами пенсій призвели якісь дії Пенсійного фонду, адже Пенсійний фонд в цій ситуації є свого роду касою, куди надходять кошти, які відразу виплачуються людям. Пенсійний фонд не займається бізнесом чи управлінням коштів, — зазначив Віце-прем’єр-міністр. — Певні розриви в касових розрахунках відбуваються через механізм надходження коштів до Пенсійного фонду, але це не є кризовою ситуацією. Це стандартна ситуація, яка завжди врегульовувалася через взаємодію у трикутнику Мінсоцполітики — Мінфін — Держказначейство».
«Тому маємо дуже ґрунтовно розібратися, чому зараз у цьому трикутнику не було вчасно прийняте управлінське рішення щодо надання позики Пенсійному фонду України. Потрібно з’ясувати, який фактор спрацював і чому Пенсійний фонд, який вчасно звернувся за наданням позики, цієї позики не отримав. Я вважаю, що службове розслідування щодо цього питання буде об’єктивним і буде названа справжня причина», — наголосив Павло Розенко.
«Переконаний, що із цієї ситуації всі зроблять правильні висновки і до кінця року жодних затримок з пенсіями в Україні не буде і в майбутньому взаємодія між фінансовими і соціальними органами буде бульш щільною», — підкреслив він.
Віце-прем’єр-міністр також зауважив, що на сьогодні ситуація із затримкою пенсій пов­ністю врегульована і всі виплати здійснені.