Навіть у нейтральному статусі! Українські паралімпійці закликають до повного бойкоту російських і білоруських спортсменів

03.10.2022 11:57   -
Спорт Україна: Паралімпійці закликають до бойкоту російських і білоруських спортсменів

Про це йдеться в офіційній заяві Національного комітету спорту інвалідів України, повідомляє спортивна редакція Харьковских известий.

«Страшна, вбивча для українського народу агресія росії триває вже 7 місяців…Фактично війна, розв’язана російськими імперіалістами не тільки проти України, а всього демократичного світу! росія вже повністю втратила свою репутацію в цивілізованому світі і тому була викинута з більшості міжнародних організацій. І сьогодні вона як держава викинута зі світового спорту, відсторонена від участі у абсолютній більшості міжнародних змагань. Але вже зараз, навіть коли ще не пройшов шок і жах від того, що в 21 столітті в центрі Європи може відбуватися війна проти мирного українського народу, росія та її маріонетка білорусь роблять відчайдушні спроби повернутися до міжнародної спортивної спільноти.

В хід йдуть злочинні і вбивчі кошти на кшталт «спонсорства», і в спортивний світовий загал вкидається цинічний меседж: «Спорт поза політикою», знищуючи гуманну місію світового спорту: «Спорт заради миру, спорт – це право і прагнення всіх цивілізованих націй досягти миру у світі». Ігнорування цінностей миру і індиферентність до масових вбивств в результаті агресії нецивілізованих країн сповідують окремі суб’єкти світового спорту і організації, в які вони входять, де у керівництві присутні російські представники. Саме вони закликають забути злочини проти людства з боку росії і повторно ставлять питання про допуск спортсменів росії та білорусі до міжнародних змагань!», – наголосили в Комітеті.

Також у своєму звернені українські спортсмени-паралімпійці підкреслили, що не забули, як в соціальних мережах і на міжнародних змаганнях представники російського і білоруського спорту відверто і безсоромно підтримали криваві дії російських вбивць та пишались тим, що їхні держави напали на Україну і головне, що вони досі пишаються цим, в тому числі, під час міжнародних спортивних заходів.

«Російський та білоруський спортивний загал, на жаль, не здатний бачити десятки тисяч вбитих мирних громадян України: жінок, дітей, людей з інвалідністю!.. А російська армія вже намагається не тільки захопити Україну, а й здійснити геноцид українського народу і стерти Україну з політичної мапи світу», – відзначається у заяві Національного комітету спорту інвалідів України.

У зв’язку з цим українські паралімпійці заявили, що на тлі масових вбивств з боку агресорів і терористів питання повернення росії та білорусі зокрема у паралімпійський спорт не може навіть обговорюватися, а також у варіанті їхнього виступу під нейтральним прапором.

«Сьогодні весь український паралімпійський загал вимагає від усіх спортивних федерацій міжнародного паралімпійського спорту категоричного недопуску російських та білоруських спортивних представників до участі у міжнародному спорті.

Ми впевнені у справедливості наших вимог, які реалізують право усіх націй і держав на мир і розвиток та знаємо, що наші вимоги солідарно підтримані усіма демократичними і цивілізованими державами і їхніми спортивними спільнотами!

Великий міжнародний спорт повинен зупинити війну, вбивства і геноцид народів!

СПОРТ – ЦЕ МИР!..», – йдеться у відповідній заяві національних паралімпійських збірних команд України з літніх та зимових видів спорту, до складу яких входять й чимало харківських провідних спортсменів-паралімпійців.

Також нагадаємо, що міністр молоді та спорту України, олімпійський чемпіон Вадим Гутцайт раніше заявляв, що російських і білоруських спортсменів не має бути і на найближчих літніх Олімпійських іграх 2024 року в Парижі. Із нещодавніх обмежень слід відзначити недопущення футбольної збірної рф до жеребкування відбірного турніру чемпіонату Європи 2024 року.

Міжнародний спортивний бан спортсменів росії та білорусі, безумовно, триватиме й надалі.

Також нагадаємо, що чемпіонка Паралімпіади з Харкова Марина Литовченко зібрала вже понад 10000$ на потреби рідного університету.