Проблеми безпритульних тварин у Харкові: роз’яснення фахівців

23.12.2023 16:45   -
Проблеми безпритульних тварин у Харкові: роз'яснення фахівців

Нещодавно в соціальних мережах розлетілося відео відлову собак, яке викликало обурення та негодування деяких людей. Про це повiдомляє Iнфосiтi.

У зв’язку з чим, ми надаємо роз’яснення щодо підстав здійснення відлову безпритульних собак на території міста Харкова та методів відлову.

В нашому місті відлов безпритульних собак здійснюється за заявами/скаргами від харків’ян. Всі відловлені собаки доставляються до ветеринарної клініки підприємства, де проходять антипаразитарну обробку, стерилізуються, вакцинуються проти сказу та або розміщуються в нашому притулку для подальшого прилаштування, або повертаються на місце відлову під опіку харків’ян чи громадських організацій, якщо ті готові взяти на себе відповідальність за благополуччя тварини та її поведінку.

В даному випадку відбувся відлов собак, на яких давно скаржилися місцеві жителі та відвідувачі Комунального ринку, але довго не вдавалося відловити цих тварин, тому що їх ховали “добрі” люди. Раніше ці собаки покусали літнього чоловіка, який мешкав в будинку, біля якого мешкали ці дві собаки. А зараз надійшло кілька скарг від жінок на агресивну поведінку цих тварин.

Ці собаки весь день перебували на продовольчому ринку, а спати приходили під балкон будинку № 6 по пр.Льва Ландау.

Директор ринку був категорично против цих безпритульних собак, тому повернути їх під опіку на місце відлову не можливо. Нагадуємо, що у заявці на відлов було вказано, що ці тварини агресивні, але виявилось, що бувають люди ще більш агресивні, але про це потім.

На відео зафіксовано стандартний відлов собаки за допомогою спочатку заспокійливих медикаментів, а потім спец засобу “сачок” виробництва Великобританії. До речі, так само собак ловлять в усіх країнах Європи та Північної Америки.

Згідно Порядку регулювання чисельності безпритульних тварин,

вилов здійснюється в такий спосіб:

1) механічний – вилов тварин за допомогою спеціальних механічних засобів (петлі, сачки, сітки, жорсткі нашийники) або руками;

2) медикаментозний – введення в організм тварини спеціальних лікарських засобів (снодійних, міорелаксантів, транквілізаторів), що забезпечують знерухомлення тварини.

Важливо, що при відлові тварин необхідно дотримуватись також і правил техніки безпеки щоб не постраждали люди. Саме з цієї причини тварин відловлюють спеціальними пристосуваннями, а не руками, тому що собака може покусати або заразити сказом.

Відлов за допомогою сачка найбільш гуманний для тварини та безпечний для людей. Потім із сачка тварина пересаджується в клітку спеціалізованого авто для транспортування тварин.

Фахівці нашої служби відлову тварин проходили спеціальні курси для того, щоб гуманно та правильно відловлювати собак, особливо агресивних та небезпечних. Але, нажаль, більш небезпечними виявилися люди, яким до моменту відлову було, по великому рахунку, байдуже на тих собак, а як тільки приїхали наші хлопці, то всі різко стали активними настільки, що в співробітників підприємства полетіло каміння, пляшки та прокльони на них та членів їх родини.

Оскільки ситуація загрожувала життю та здоров’ю наших фахівців та псуванню комунального майна, собаку прямо у сачку помістили не в клітку, а в боковий відсік автівки щоб швидко покинути місце конфлікту і потім пересадити тварину в спокійних умовах.

І тут диво (ну як завжди) знайшлась жінка, що вирішила стати господаркою собаки. Питання “ а чого раніше так не можна було, а тільки після того як тварина потрапила у відлов?” залишається відкритим.

Наступного дня ми віддали жінці відловлену собаку і навіть допомогли перевезти її на нове місце проживання (СТО, пес там буде сидіти на цепку).

Не зрозуміло, чому не вирішувати всі питання цивілізованим шляхом замість того, щоб ображати та бити робітників комунальної служби, які, ризикуючи кожного дня своїм здоров’ям, рятують наше місто від небезпечних тварин.

ОСТАННІ НОВИНИ

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.