Проект «Рука допомоги» дав шанс сотням людей

10.01.2019 13:23   -
Автор:
Харківський регіон став одним із трьох пілотних, відібраних для впровадження нової програми. Спеціалісти служби зайнятості успішно пройшли шлях першими завдяки напрацюванням у цьому напрямку.
Всім бажаючим відкрити власну справу надавалась методична допомога від фахівців служби зайнятості у написанні бізнес-планів. Кожному кандидату надавались консультації через консалтингові центри державної служби зайнятості, у тому числі із залученням представників фіскальної служби, управління Держпраці, пенсійного фонду. Після того, як учасник захистив власний бізнес-проект перед членами експертної Комісії, укладалися договори на закупівлю необхідного обладнання та матеріалів на суму понад 70 тис. грн. За умовами проекту, власник повинен повернути не всю суму, а тільки різницю між отриманою допомогою та сумою сплачених упродовж трьох років податків.
Крім цього, до пілотного проекту «Рука допомоги» долучились і суб’єкти господарювання (юридичні та фізичні особи), які за направленням служби зайнятості повинні працевлаштувати переселенців, учасників АТО або малозабезпечених строком не менше ніж на 2 роки. Безвідсоткова фінансова допомога на придбання обладнання та матеріалів для створення нових робочих місць надавалась у розмірі до 40 прожиткових мінімумів.
Ті, хто вже отримали кредити і не просто започаткували власну справу, а залучили до роботи найманих працівників, не повертають безвідсоткову суму наданої допомоги для створення нових робочих місць, закупівлі обладнання та матеріалів.
Багато успішних ідей для організації бізнесу представили учасники проекту з різних куточків Харківської області. Підприємці розпочали виробництво вугільних паливних брикетів, зайнялися наданням клінінгових послуг та проведенням енергетичного аудиту підприємств і житлових приміщень, відкрили IТ-курси для дітей шкільного віку, студію краси, заснували сервіс доставки їжі, пункт прокату фотографічного обладнання тощо.
Один з яскравих прикладів – промислове виробництво з вирощування зелені та пророщених зерен. Учасниці проекту «Рука допомоги» – дві сестри, вимушені переселенки з міста Горлівка, захистили бізнес-план. Для того, щоб розпочати роботу в цьому напрямку, їм необхідна була конструкція площею 300 м². Вона обійшлась у 150 тис. грн. Тепер вирощений популярний суперфуд постачають у ресторани Харкова. У найближчих планах – вихід до мережі супермаркетів.
Ще один приклад вдалого бізнес-плану. Чоловік та дружина – малозабезпечена родина з Шевченківського району – вирішили стати підприємцями. Отримавши фінансову допомогу, започаткували власну справу. І тепер успішно займаються розведенням бджіл і реалізацією меду та продукції бджільництва. Більше того, вони допомогли своєму односельцю стати підприємцем у такому ж напрямку діяльності, надавши йому необхідне обладнання для впровадження підприємництва.
До проекту долучилась і прогресивна молодь, яка все частіше обирає напрямком своєї діяльності цифрові технології. Вдалим прикладом можна вважати стартап зі створення digital-агентства, діяльність якого передбачає комп’ютерне програмування, оброблення даних, розміщення інформації на веб-ресурсах.
Успішно реалізували бізнес-проекти підприємці-початківці, які відкрили бізнес у знайомій для них сфері. Продавці з досвідом роботи відкрили магазини, перукарі – салони краси.
Так, прибутковим став бізнес-проект із виробництва і реалізації меблів. Підприємниця-вимушено переміщена особа отримала допомогу на закупівлю обладнання і матеріалів для збірки меблів та на обладнання офісу у розмірі 42 тис. грн. Багаторічний досвід роботи в бухгалтерії, знання меблевої галузі та вміння працювати з документами дозволили їй скористатися державною системою відкритих тендерів ProZorro. Вона швидко знайшла покупців, які забезпечили великі замовлення, та стрімко розвинула власну справу. За півроку, згідно з податковою декларацією, підприємство отримало прибуток 3,5 млн. грн, а сума сплачених податків становила 175 тис. грн. Таким чином, учасниця пілотного проекту «Рука допомоги» виконала зобов’язання перед державою і успішно продовжила підприємницьку діяльність.
До Харківської обласної служби зайнятості долучились понад 2 тис. непрацюючих громадян. Завдяки проекту понад 900 осіб повернулися на ринок праці та були працевлаштовані, 350 осіб взяли участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру, 79 осіб отримали фінансову допомогу на розвиток власної справи. Розширили власний бізнес 40 суб’єктів господарювання, у зв’язку з чим були створені нові робочі місця та працевлаштовані більше 100 осіб.
За висновками експертів, проект «Рука допомоги» успішно виконав основне завдання: всі учасники, які розпочали підприємницьку діяльність, продовжують працювати, платити податки і виконувати свої зобов'язання в рамках проекту. Представники малого бізнесу створили нові робочі місця для соціально вразливих категорій населення. Надання підприємствам безвідсоткової допомоги дозволило розвивати бізнес в невеликих населених пунктах Харківської області. Всього Харківський обласний центр зайнятості здійснив виплати допомоги на заснування бізнесу, придбання обладнання та матеріалів на загальну суму понад 7 млн. грн.