Прокуратура назвала та показала обличчя вбивць письменника Вакуленка (фото)

14.11.2023 12:05   -
Прокуратура назвала вбивць письменника Вакуленка

Ідентифіковано двох окупантів, причетних до розстрілу дитячого письменника Володимира Вакуленка та вбивства ще трьох українців. Про це повідомляє Інфосіті.

Нагадаємо, у жовтні 2022 року до поліції звернувся рідний батько Володимира. Чоловік розповів, що до їх дому 23 березня приїхали п’ять осіб, ймовірно, «ЛНРівці» та провели обшук. Бойовики забрали письменника та його сина – провели жорстокий допит з побиттям та відпустили. Наступного дня, до їх дому приїхало двоє невстановлених осіб в автомобілі з позначкою “Z” та силоміць вивезли Володимира Вакуленка. З цього часу живим його ніхто не бачив.

Тіло Володимира Вакуленка виявили у масовому похованні після звільнення Ізюма у могилі під номером 319. Це підтвердили результати експертизи ДНК.


За даними слідства, вбили Вакуленка військовослужбовці 4 роти 4 батальйону 204 стрілецького полку мобілізаційного резерву ЛНР 2 армійського корпусу 8 загальновійськової армії Південного воєнного округу зс рф — 33-річний Владислав Нескородьєв, командир цієї роти з позивним «Лев», та 50-річний Сергій Удоденко, кулеметник на прізвисько «Удод». Обидва є уродженцями м. Луганськ.

“Торік обидва підозрюваних перебували в окупованому на той час с. Капитолівка Ізюмського району. Вони дізнались, що у селі проживає український дитячий письменник Володимир Вакуленко, який виступає проти дій рф та намагались схилити письменника до співпраці «с новой властью». Отримавши кількаразову відмову, командир роти «Лев» наказав своєму побратиму-кулеметнику застрелити письменника. «Удод» вистрелив у чоловіка з пістолета Макарова. Внаслідок отриманих вогнепальних поранень Володимир Вакуленко помер на місці”, – ідеться в повідомленні обласної прокуратури.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Також підозрюваним інкриміновано вбивства ще трьох цивільних чоловіків у лісі у Капітолівці. Як і з вбивством Володимира Вакуленка, командир роти наказав своєму підлеглому на прізвисько «Удод» застрелити чоловіків. Двоє загиблих були вбиті пострілами. Третього потерпілого окупанти забили ногами та руками до смерті.

Також правоохоронцями встановлено ще один факт жорстокого поводження підозрюваних з мирним населенням.

За процесуального керівництва Харківської обласної прокуратури їм заочно повідомлено про підозру за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 27, ч. ч. 1, 2 ст. 28, ч. ч. 1, 2 ст. 438 КК України).

Вирішується питання щодо оголошення підозрюваних у розшук.

Наразі встановлено, що всі злочини «Лев» та «Удод» вчиняли у групі з іншими російськими військовими. Слідство триває.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харківське видавництво надрукує третій наклад щоденника окупації Вакуленка

ОСТАННІ НОВИНИ