Розрахунки через РРО/ПРРО: що потрібно знати про відповідальність за порушення
Про порядок здійснення розрахункових операцій через РРО/ПРРО та відновлення відповідальності за його порушення, повідомляє Інфосіті.
Північне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків нагадує про необхідність суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції, крім платників єдиного податку І групи, виконувати норми Закону України №265 «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Наразі найпоширенішими порушеннями є: непроведення розрахункових операцій через РРО/ПРРО; невидача розрахункового документу, відсутність в чеках коду товарної підкатегорії УКТ ЗЕД для підакцизних товарів, реалізація не облікованого товару, тощо.
Податківці нагадують про відновлення з 1 серпня 2023 року відповідальності за порушення вимог Закону України №265 у зв’язку з прийняттям Закону України №3219-ІХ «Про внесення змін до ПКУ та інших законів щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану».
Відповідальність стосується, зокрема, порушень у сфері:
- Продажу підакцизних товарів;
- Купівлі/продажу іноземної валюти;
- Організації та проведення азартних ігор.
УВАГА! З 01.10.2023 штрафні санкції застосовуються до всіх суб’єктів господарювання, які допустили порушення норм Закону №265, незалежно від сфери діяльності.
ОСТАННІ НОВИНИ
- На вул. Метробудівників відновлюють зруйнований будинок. Чи безпечно буде там жити?
- Комунальники Харкова за добу вивезли 91 куб. м змету та ТПВ (фото)
- У Харкові перекрили частину одного з проспектів через багатотонну техніку. Що сталося?
- На Салтівці активно ремонтують пошкоджені обстрілами будинки (фото)
- У Харкові патрульні врятували жінку та чоловіка з пожежі (відео)