"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

Штучний інтелект навчився діагностувати рак грудей

Як повідомляє New Scientist, вчені сподіваються, що це допоможе поліпшити систему захисту від раку.
Виявлення онкологічного захворювання на ранній стадії дозволяє ефективніше провести лікування. Тому в багатьох країнах жінкам проводять дослідження за допомогою рентгенівських променів під назвою мамографія.
Наприклад, у Великій Британії жінкам у віці від 50 до 71 року рекомендують проходити мамографію кожні три роки. У США лікарі рекомендують жінкам у віці 45-54 років робити мамографію кожен рік, а після 55 років – кожні три роки.
У новому дослідженні вчені провели навчання штучного інтелекту на 91 тисячі мамограм, які були зроблені жінкам з Великої Британії і США. Потім ШІ перевірили на 28 тисячі мамограм.
У порівнянні з результатами, показаними радіологами з Великої Британії, ШІ на 5,7% рідше ставив помилковий діагноз, а порівняно з лікарями з США – на 1,2%. На перший погляд, ці цифри здаються незначними, але тільки в США за останні кілька років мамографію пройшли 60% жінок, тому в такій вибірці кількість буде набагато більшою.
Потім дослідники порівняли результати нейромережі з роботою шести радіологів, які працювали окремо. У цьому випадку ШІ виявився на 11,7% ефективнішим за лікарів. При цьому, вчені підкреслюють, що у медиків, крім мамограми, були також історії хвороб пацієнтів і членів їхніх сімей. Разом з тим, два радіолога, які працювали в парі, виявилися ефективнішими, ніж нейромережа.