«Супергерої FAST»: Харківські школярі закликали до боротьби з інсультом

26.10.2023 09:59   -
«Супергерої FAST»: Харківські школярі закликали до боротьби з інсультом

Харківські школярі стали чемпіонами світу у міжнародній програмі «Супергерої FAST» та закликали до боротьби з інсультом. Про це повідомляє Інфосіті.

Цьогоріч учні 2-В класу Харківської початкової школи №33 стали світовими чемпіонами у програмі “Супергерої FAST”, що обʼєднала тисячі вчителів, дітей та їх близьких навколо складної, але дуже важливої теми — інсульту.

В Україні щорічно стається 130 тисяч інсультів, третина з них — люди працездатного віку. Очікується, що через війну інсульти помолодшають орієнтовно на 10-15 років. Тому найдієвіша зброя у боротьбі з інсультом — це знання про те, як його розпізнати та діяти, якщо він уже стався.

Мета програми «Супергерої FAST» поширювати знання про симптоми інсульту серед учнів початкової школи та їх родин, а також вчити дітей викликати швидку допомогу за номером 103.

Щоб мотивувати інші школи долучатися до програми і ставати чемпіонами з порятунку життів, харківські школярі записали відеоманіфест.

Відео-маніфест: https://www.youtube.com/watch?v=Q2zcY3idCRY

Здобути звання світових чемпіонів не було б можливим без зусиль вчительки 2-В класу, Олени Роскошенко, яка зареєструвалася та успішно навчала учнів за програмою проєкту, а також Надії Гонтар, заступниці директора школи, яка залучила інші класи до участі у проєкті та та допомогла своїй школі перемогти.

«Для нас програма «Супергерої FAST» стала цінною одразу з кількох причин. По-перше, вміти розпізнавати симптоми інсульту — це дуже актуальні знання навіть для маленьких дітей. Зараз через війну багато школярів навчаються дистанційно, їхні батьки працюють, а з малечею вдома перебувають бабусі та дідусі. Тож знання діток можуть врятувати життя дорослим. По-друге, це цікава позакласна робота, інтерактивні уроки, ігри, спілкування та нові спільні враження. І звісно ж — захопливе змагання на світовому рівні. Уявіть, як підвищується дитяча самооцінка від розуміння, що ми стали першими навіть не в Україні, а в цілому світі! Мені здається, після такого для дитини вже немає нічого неможливого», – поділилася враженнями заступниця директора Харківської початкової школи №33 Надія Гонтар.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

В Україні програму «Супергерої FAST» реалізовує агенція One Health. Докладну інформацію можна знайти на сайті програми: https://ua-uk.fastheroes.com/

Основні симптоми інсульту можна запам’ятати і перевірити словом FAST (переклад – швидко):

  • Обличчя (Face) – обличчя, що опускається або сповзає на один бік (оніміння). Людина не може посміхнутися.
  • Руки (Arms) – чи є слабкість в одній руці (поява м’язової слабкості). Рука падає як пліть.
  • Мовлення (Speech) – порушення мови (мовлення), зміна тембру голосу. Людина не може чітко промовити фразу.
  • Час (Time) – якщо ці симптоми є, пора терміново викликати швидку допомогу. Людина має отримати професійну медичну допомогу в лікарні не пізніше, ніж через 4,5 години.

ОСТАННІ НОВИНИ