Троє харків’ян їдуть на зимівлю в Антарктиду

До складу 29-ї Української антарктичної експедиції увійшли троє жителів Харкова. 11 березня експедиція вирушила на станцію “Академік Вернадський”. Про це Інфосіті дізналося з повідомлення НАНЦ.
У складі 29-ї УАЕ – 14 учасників та учасниць. Серед них 9 вчених (по 3 біологи, метеорологи та геофізики) та 5 представників команди життєзабезпечення (лікар, кухар, сисадмін, системний механік, дизеліст-електрик).
Вперше за останні 27 років в експедиції працюватиме 4 жінки – геофізикиня Анна Соїна, біологиня Тетяна Баглай, метеорологиня Валентина Гарбарчук, лікарка Іванна Котурбаш.
Серед науковців, які працюватимуть у 2024-2025 роках на “Академіку Вернадському”, троє – харків’яни:
- Анна Соїна – геофізикиня Радіоастрономічного інституту НАН України, для неї це друга зимівля;
- Олександр Богомаз – геофізик Інституту іоносфери НАН України, це буде його друга зимівля;
- Тетяна Баглай – біологиня, для неї це буде перша експедиція.
Вперше за останні 27 років в експедиції працюватиме четверо жінок.
З повним списком учасників 29-ї Української антарктичної експедиції можна ознайомитися за посиланням.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
ОСТАННІ НОВИНИ
- У Харкові пройшли випускні для школярів Новобаварського району
- Нові шезлонги та дитячі зони: як змінюється Журавлівський гідропарк
- Після кількох влучань: багатоповерхівка у Київському районі Харкова отримує друге життя
- Попри війну – з вірою в майбутнє: у Харкові привітали випускників Холодногірського району
- В Україні оновили умови поповнення карток через термінали

Випуск № 69 (1140) від 18.06.2026





