У державну власність повернули землі археологічної пам’ятки «Війтенки-1»

Землю незаконно передали у власність Валківської міської ради, а згодом фермерському господарству, яке засіяло ділянку пшеницею, передає Інфосіті.
Йдеться про унікальний комплекс — поселення та могильник пізньоримського часу — початку доби Великого переселення народів (середина III — початок V століття), який належить до черняхівської археологічної культури. Ще у 1997 році поселення поблизу Валок було визнано пам’яткою археології місцевого значення. Вилучення землі можливе лише за погодженням з Кабінетом Міністрів України та уповноваженим органом у сфері охорони культурної спадщини.
Вказані порушення стали підставою для звернення Харківської обласної прокуратури до суду з позовною заявою в інтересах держави.
Суд задовольнив позовні вимоги: наказ про передачу понад 34 га землі вартістю понад 1,4 млн гривень у комунальну власність визнано незаконним і скасовано, договори оренди визнано недійсними, а відповідачів зобов’язано повернути земельну ділянку державі.
Після набрання судовим рішенням законної сили прокурори вживатимуть необхідних заходів для його реального виконання.
Окремо підозру повідомили голові фермерського господарства, який самовільно захопив частину вказаної пам’ятки культурної спадщини та засіяв її пшеницею.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
ОСТАННІ НОВИНИ
- В Україні оновили умови поповнення карток через термінали
- Харків’янин облаштував схрон зі зброєю біля залізниці
- Харків отримав допомогу для облаштування укриттів (фото)
- За минулі вихідні в Україні потонули семеро дітей
- У Харкові продовжують відновлювати багатоповерхівку, пошкоджену обстрілами (фото)

Випуск № 69 (1140) від 18.06.2026





