У Каразінському університеті навчатимуть школярів дебатам за німецькою методикою
Це справжня подія для регіону, адже до пандемії та повносмасштабного вторгнення саме Харків був центром дебатного руху в Україні. Про це повідомляє Iнфосiтi.
Під час пандемії дебатні турніри у Харкові проходили онлайн. Коли розпочалась повномасштабна війна, проєкт деякий час був на паузі. У новому навчальному році дебатний клуб для школярів Харкова та області запрацював на базі Каразінського університету. Опікуватиметься розвитком дебатної спільноти загальна команда представників університету, адже до проєкту долучилися викладачі та студенти Інституту міжнародних відносин та Інституту державного управління.
«Маємо дуже широку гілку учасників – 45 педагогів з 45 закладів середньої освіти. З них 30 з Харкова, інші з області, і маємо приблизно 88 учасників саме школярів, більшість яких з Харкова», – зазначив координатор заходів позаосвітньої діяльності Каразінського університету Антон Воробйов.
Школярі та вчителі вже відвідали презентацію проєкту та тренінг з методики «Молодь дебатує». Навчальні заходи традиційно завершувалися дебатними турнірами у позиціях Pro та Contra. Бажаючих відвідати заходи у Каразінському університеті щоразу стає більше.
«Людина так чи інакше адаптується до будь-чого, так і наші школярі адаптувалися. Якщо ми будемо постійно сидіти по підвалам і нікуди не виходити, так чи інакше ми втратимо свій ресурс і можливості для розвитку», – пояснює харківський тренер.
Довідково. Дебатна методика «Jugend debattiert» успішно розвивається в Німеччині на загальнодержавному рівні, і з 2016 року доступна в українських школах українською мовою. Дебатна методика вже запроваджена у 80 школах з 20 областей України. Теми дебатів зазвичай пов’язані з соціальними та політичними питаннями, які актуальні в українському суспільстві.
Сайт проєкту: https://www.ukraineyouthdebates.de/
Facebook-сторінка: https://www.facebook.com/debattiertUKR/
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
ОСТАННІ НОВИНИ
- Ідеальний порядок навіть під час війни: секрети харківських комунальників у парку Машинобудівників
- Від дитячої мрії – до справжнього рейсу: нове покоління машиністів харківського метро
- Перенаселеність та брак ресурсів: як харківський притулок для тварин рятує “хвостатих”
- На Вовчанському напрямку прикордонники продовжують нищити окупантів (відео)
- Житель Харківщини поширював комуністичну символіку