У Харкові обговорили захист прав дітей в умовах воєнного стану (фото)

15.11.2023 15:41   -
У Харкові обговорили захист прав дітей в умовах війни

Сьогодні, 15 листопада, у місті Харкові пройшло засідання Регіонального офісу міжнародного співробітництва «Захист прав і інтересів дитини через інтегровані програми підтримки в Харківській області». Про це повідомляє Інфосіті.

У заході взяли участь заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан, представники Міністерства соціальної політики, Міністерства освіти і науки України, правоохоронних органів, благодійних та міжнародних організацій, очільники громад області та ін. Вони обговорили різні аспекти захисту прав та інтересів дитини, у тому числі реформування дитячих будинків, реалізацію різних освітніх проєктів, підтримку сімейних форм виховання, відновлення шкіл тощо.

Світлана Горбунова-Рубан зазначила, що в Харкові вже 12 років працює Міська комплексна програма «Назустріч дітям». Її основні заходи спрямовані на забезпечення захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

За словами віцемера, міжнародні організації та фонди надають значну допомогу в реалізації цієї програми. Особливо цінною їхня підтримка стала у воєнний час. Зокрема, завдяки співпраці муніципалітету з ЮНІСЕФ родини у Харкові отримують зимовий одяг, дитяче харчування, засоби гігієни, планшети для навчання тощо.

«У Харкові до війни мешкало майже 1,5 млн осіб, серед яких було 220 тис. дітей. Сьогодні ці цифри значно менші, але війна зробила так, що стало більше тих, хто потребує допомоги. Це майже 95 тис. дітей, серед яких 1,2 тис. – з інвалідністю. Із, 3,5 тис. багатодітних сімей у місті залишилася лише 1 тис. родин, у яких виховується майже 6 тис. дітей. Це ті сім’ї, які з різних причин не змогли виїхати з міста та потребують допомоги. Але місто живе. Ми обов’язково відбудуємо все, що зруйнував ворог, та повернемо харків’ян додому, бо ми не наодинці з бідою. З нами поруч – представники міжнародної спільноти зі своїми можливостями і бажанням допомагати. Дякую за все, що зроблено, і за те, що ми ще зробимо разом», – зазначила Світлана Горбунова-Рубан.

ОСТАННІ НОВИНИ