Благодійний захід під назвою Toloka Talks: мелодія єднання відбувся у День свободи та гідності задля збереження харківської цимбальної школи. Про це повiдомляє Iнфосiтi.
Комунікаційний захід Toloka Talks: мелодія єднання зібрав представників влади, бізнесу, культури і показав, що навіть під час війни харків’яни знаходять часта натхнення для того, щоб розвивати культуру.
«Війна не тільки не роз’єднала нас, але об’єднала ще більше. Сьогоднішній захід тому підтвердження. Зараз саме час спілкуватися, шукати однодумців, об’єднуватися заради майбутнього країни», – наголосив у вітальному слові голова Наглядової ради Фонду громади Харкова «Толока» Сергій Політучий.
Надалі на сцену запросили проректорку з науково-педагогічної та творчої роботи ХНУМ ім. І.П. Котляревського Юлію Ніколаєвську, яка познайомила усіх присутніх з цимбалами. Як виявилося, цимбали для харківців інструмент не новий, а добре знайомий.
«У 20-х роках 20 століття тут у Харкові був оркестр українських народних інструментів, де були саме цимбали. Перезавантажила історію цимбальної музичної школи на Слобожанщині Олена Опанасівна Костенко, яка приїхала до Харкова з Біларусі. Олена Костенко починала вчити на угорських інструментах, і вже за кілька десятиліть в Харкові була справжня цимбальна школа», – розповіла Юлія Ніколаєвська.
Продовжило програму «Шоу харківських віртуозів» за участі Михайла Кужби (цимбали), Ігоря Чернявського (скрипка) та гурту «Весела банда».
Як розповів, Михайло Кужба, інструмент, на якому студенти університету, вчаться грі на цимбалах, постраждав в 2022 році під час обстрілів. Тож зараз з’явився реальний шанс придбати нові цимбали для університету мистецтв.
Надалі був аукціон, першим лотом якого стали популярні прикраси від харківської письменниці Анни Гін. Прикраси-обереги створені з квітів та уламків боєприпасів, які письменниця власноруч збирає на рідній Салтівці. Більше півроку прикраси продаються на аукціонах на сторинці Анни в Фейсбук. Усі кошти йдуть на потреби військового шпиталю.
Серед лотів також були платівка Skovorodance з автографом Сергія Жадана, книжковий набір «СЛОВА І КУЛІ від видавництва VIVAT» та книжковий набір «МОТАНКА + фрагмент книжки Мотанка», наклад якої було знищено 23 травня 2024 року.
Головна боротьба була за лот «Ракета від батальону АХІЛЛЕС», який представив комбат ударних БпАК «АХІЛЛЕС» 92-ї ОШБр імені кошового отамана Івана Сірка Юрій Федоренко. За словами Федоренка, це американська протибункерна ракета з написом «Від батальонуАХІЛЛЕС — разом переможемо». На ракеті також присутній фірмовий знак батальону — спис, спрямований в небо; знак безкінечності подвигу української нації і факел-смолоскип.
Сюрпризом від Юрія Федоренка для усіх присутніх став його власний вірш, який вже покладений на музику і виконується гуртом «Kozak System». Твір «Нам треба побороти цю пітьму» він зачитав з листа зі сцени, а одна з гостей заходу запропонувала за нього 3 тис. грн. Комбат зробив на листочку пам’ятний підпис, а отримані за нього гроші поповнили благодійну скриньку аукціону.
На заході також був присутній Олександр Костенко, син берегині цимбальної школи Харківщини Олени Костенко. За його словами, він ніколи не грав на цимбалах, але все життя спостерігав, як мати випускає плеяди учнів, і, звісно, їй було б дуже приємно бачити, скільки людей зараз допомагає мистецтву.
«Я вдячний тим людям, які розуміють, що культура навіть під час війни — важлива. Три роки я займаюся гуманітарним проєктом «Бабусі Костенка», і за три роки я бачив різні ситуації, як люди витрачають гроші. Найбільш мене дивували люди, які розуміли, що не можна лишати культуру під час війни без фінансування, без якихось донатів. Бо митець — це насправді людина, яка може генерувати ідеї, творчий контент, але дуже рідко, коли заробляє на цьому. Ви, може, зараз і не розумієте, але ваші діти зрозуміють, який вклад ви сьогодні робите у розвиток культури. Бо до перемоги їде нація, а культура — це надважлива складова любої нації», — наголосив Олександр.
За словами організаторів заходу, новий інструмент вже замовили у майстра в Угорщині. Робота займе близько року. Коштуватиме цимбала більше 6000 євро. Тож у кого є бажання підтримати збір, можна долучитися за посиланням.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
ОСТАННІ НОВИНИ
- У двох селах на Харківщині відновили світло після обстрілів
- У Харківській області матір загиблих на пожежі чотирьох дітей притягнуть до відповідальності
- Побутову пожежу у Харкові гасили більше 7 годин
- Харківські школярі успішно виступили на турнірі юних істориків
- Станцію метро «Університет» у Харкові прикрасили до новорічних свят (фото)