У Харкові відкрився центр неонатального скринінгу новонароджених
![У Харкові відкрився центр неонатального скринінгу новонароджених](https://izvestia.kharkov.ua/wp-content/uploads/2023/04/img_1766.jpg)
У Харкові та Кривому Розі розпочали роботу центри неонатального скринінгу новонароджених. Про це повідомляють Харьковские известия.
З жовтня 2022 року в Україні проводиться розширений неонатальний скринінг новонароджених — комплексне обстеження на 21 захворювання з метою своєчасного виявлення рідкісних (орфанних) генетичних захворювань.
Два центри неонатального скринінгу відкрили на базі Міжобласного спеціалізованого медико-генетичного центру — Центру рідкісних (орфанних) захворювань у Харкові та Міжобласного центру медичної генетики і пренатальної діагностики імені П. М. Веропотвеляна у Кривому Розі. Також такі лабораторні центри уже успішно працюють у Львові та Києві.
Це сучасні високотехнологічні лабораторії, оснащені спеціальним обладнанням, програмним забезпеченням та лабораторними інформаційними системами.
«Своєчасний скринінг — це не просто діагностика, а можливість ще на доклінічній стадії завчасно виявити хворобу, застосувати корекцію і тим самим забезпечити дитині повноцінне життя», — зазначила заступниця міністра охорони здоровʼя Марія Карчевич.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
Послуга розширеного неонатального скринінгу доступна в пологових стаціонарах, перинатальних центрах та дитячих лікарнях з неонатологічними відділеннями.
Як проходить дослідження?
- Дослідження проводять у перші 48-72 години життя немовлят.
- Батькам дитини необхідно лише надати письмову згоду на проведення дослідження.
- Медичний працівник здійснить забір кількох крапель капілярної крові малюка та нанесе їх на спеціальні тест-бланки.
- Після цього тест-бланки передають на дослідження до регіонального лабораторного центру.
- Якщо результати скринінгу негативні, тобто ризиків не виявлено, вони не повідомляються батькам, а лише зберігаються в електронній карті дитини та у базі даних лабораторії.
- У разі виявлення ризиків — батьків поінформують про загрозу для проведення подальших підтверджувальних чи спростувальних тестувань або призначення лікування.
ОСТАННІ НОВИНИ
- У Харкові відкрили ще одну підземну школу (фото)
- Харківські комунальники замінюють вибиті вікна у пошкоджених будинках (фото)
- У Харкові за держзраду судитимуть ексберкутівця та його дружину (фото)
- На Лопанській набережній у Харкові продовжили заборону руху транспорту
- Внаслідок обстрілу на Харківщині сталася пожежа: постраждала 99-річна жінка