У Харкові вперше в Україні зробили кесарів розтин кажана

09.07.2024 13:40   -
У Харкові вперше в Україні зробили кесарів розтин кажана

2 червня у Центрі реабілітації рукокрилих стався надзвичайний випадок: самиця кажана з Полтави потребувала термінової ветеринарної допомоги. Про це повiдомляє Iнфосiтi.

2 червня ми помітили дуже незвичайну річ, яка шокувала наших співробітників. Руда вечірниця, що потрапила до нас взимку з міста Полтава, почала народжувати. Проте, плід зʼявився не голівкою вперед (як зазвичай), а крилом! Наші фахівці швидко зреагували та відвезли самицю у партнерську ветеринарну клініку CentrVet, де за неї взялись досвідчені лікарі Владислав Мирний та Анастасія Доманська.

УЗД показало що дитинча розташувалось неправильно, та що його голівка є більшою за ширину тазу самиці. Було вирішено зробити кесарів розтин. Під час операції малюк, на жаль, не вижив. Проте, молода матуся перенесла її успішно. За результатами операції самиця залишилась стерильною. Наразі вона перебуває у нашому Центрі під наглядом фахівців та ветеринарів та почуває себе прекрасно.

Зауважимо, що така операція на рукокрилих була проведена в Україні вперше. Ми дуже дякуємо клініці CentrVet у Харкові, та безпосередньо Владиславу та Анастасії за можливість її проведення та порятунок мами-кажана. І вітаємо з успіхом! – йдеться у повідомленні.

ОСТАННІ НОВИНИ

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.