У ХНАТОБі відбулася презентація лібрето та музики до опери-кабаре «ТГШ. Подорож у часі»

07.10.2024 17:00   -
У ХНАТОБі відбулася презентація опери-кабаре «ТГШ. Подорож у часі»

Творча команда зустрілася у ХНАТОБі аби розповісти про проєкт, прем’єра якого готується на березень 2025 року. Також присутні мали змогу почути фрагменти майбутньої опери. Про це повiдомляє Iнфосiтi.

У презентації взяли участь генеральний директор-художній керівник ХНАТОБ імені М.В.Лисенка Ігор Тулузов, керівник проєкту, головний режисер театру Армен Калоян, авторка лібрето, письменниця Олена Павлова.

У ХНАТОБі відбулася презентація опери-кабаре «ТГШ. Подорож у часі»

У виконанні струнного оркестру Схід Опера під орудою Юрія Яковенка прозвучала увертюра до опери та арія Шевченка, яку представив молодий соліст театру Святослав Судік.

Ігор Тулузов розповів, що ідея цього проєкту народилася ще до війни.

«Мені дуже приємно, що зібралася така потужна команда, що творчо об’єднала наших митців ще й географічно: у нас є кияни, львів’яни та харків’яни. І це теж дуже символічно. В цьому творі вони змогли поєднати нашу спадщину, культурну історію та сучасність. Сьогодні ви почуєте сучасну музику та побачите саме сучасний образ Тараса Шевченка. Але в цій опері він був не як ікона, а як жива, цікава, трохи бешкетна і дуже сучасна людина”.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Керівник проєкту «ТГШ. Подорож у часі», головний режисер театру Армен Калоян розповів, що твір Гео Шкурупія «Тарас Шевченко. Повість про гірке кохання поета» і було покладено в основу опери.

«Мені захотілося показати такого Шевченка, який близький сучасній молоді, – зізнається режисер. – Він приділяв увагу своїй зовнішності, вбранню, адже він творча людина, поет, художник. Таким його бачили його сучасники”.

Перед Золтаном Алмаші, автором музики до нашого твору, розповідає Армен Калоян, була поставлена мета створити щось на кшталт рок-опери “Jesus Christ Superstar”, щось нетривіальне.

Письменниця та авторка лібрето Олена Павлова розповіла, що готуючись до написання лібрето, дуже багато читала і ретельно досліджувала історію того часу. Згадала харківського професора Леоніда Ушкалова, який написав чудову книжку «Моя шевченківська енциклопедія», де дізналася, що Шевченко дуже любив оперу, ходив на всі постановки і був заядлим театралом. Звісно, познайомилася і з романом Гео Шкурупія, який виходив 30-го року в журналі “Нова генерація”, але, на жаль, не був дописаний.

«У мене таке відчуття, – говорить Олена Павлова, – що ми маємо його дописати. Ця історія повинна бути розказана зараз. І це той Шевченко – богемний митець, бешкетник, художник, академік гравюри. Той, в якого закохувались жінки і який морочив їм голову».

В опері будуть дві любовні лінії. Письменниця зізнається, що її вибір пав на княжну Варвару Репніну, аристократку, яка була закохана в Шевченка і все життя йому допомагала. І Ганну Закревську, красиву жінку, з якої він малював портрети і потім писав їй вірші зі заслання.

Також в опері, крім минулого, буде і наша сучасність. Шевченко, подорожуючи у часі, з’являється на Майдані та на нинішній війні.

Також Армен Калоян додав, що до цього проєкту були залучені студенти Харківської академії дизайну та мистецтв. Вони на чолі зі своєю викладачкою Галиною Жереховою завзято працювали над розробкою дизайна мерчів із авангардним зображенням Кобзаря.

Ігор Тулузов пообіцяв, що в театрі докладуть усіх зусиль, щоб глядачі побачили прем’єру опери в березні 2025 року.

ОСТАННІ НОВИНИ