У Люботинській громаді планують перейменувати 118 топонімів

03.07.2024 14:10   -
У Люботинській громаді планують перейменувати 118 топонімів

Перейменування назв вулиць та провулків обговорили на шостому засіданні робочої групи з питань деімпералізації та деколонізації топонімії, який пройшов 2 липня під головуванням заступниці начальника ХОВА Віти Ковальської. Про це повідомляє Інфосіті.

Продовжуємо працювати в цьому напрямку. Питання щодо перейменування об’єктів топоніміки на Харківщині особисто контролює голова області Олег Синєгубов. Тож, зараз, разом з представниками громад, науковцями, громадськістю, робимо важливу для нашого регіону справу, – зазначила Віта Ковальська. 

Наступне засідання Робочої групи Харківської обласної військової адміністрації з питань деімперіалізації та деколонізації топонімії відбудеться 9 липня.

Нагадаємо, у березні минулого року Верховна Рада України ухвалила закон «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», який набув чинності 27 липня 2023 року.

Заміну топонімів у межах населених пунктів, а також демонтаж пам’ятників і пам’ятних знаків здійснювали органи місцевого самоврядування населених пунктів, голови міських, сільських громад упродовж 27 липня 2023 — 27 квітня 2024 року. 

Відповідно до «Заключних положень» Закону України «Про місцеві державні адміністрації» з 28 квітня 2024 року відповідні повноваження перейшли до голів або осіб які здійснюють повноваження обласних державних адміністрацій.

ОСТАННІ НОВИНИ

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.