У Печенізької громади з’явився символічний оберіг — вишивана сорочка
Унікальну вишивану сорочку, що має стати оберігом для всієї Печеніжчини, зробили місцеві майстрині. Про це повідомляє Iнфосiтi.
Над сорочкою, що має стати оберігом для всієї громади, три місяці працювали 29 жінок-вишивальниць. Ідею створити оберіг для громади подали працівниці колективу Комунальної установи “Центр надання соціальних послуг” Печенізької селищної ради.
Майстрині кажуть, сорочка сповнена особливою силою, оскільки вишиті окремі елементи – то стібки, дбайливо зроблені матерями, бабусями, які здавна вважаються берегинями, із чистими світлими думками й побажаннями світлої долі. Сама сорочка оздоблена вишивкою хрестиком та прикрашена елементами, які містять особливі письмена, слова-побажання, закодовані у вишивку. Печенізькі майстрині упевнені, що кожен, хто торкатиметься цієї сорочки, наповнюватиметься здоров’ям та красою та буде збережений від усього лихого.
Працювали завзято, тож встигли вчасно. Вишивана сорочка прикрасила свято, яке влаштували в громаді до 33-ї річниці Незалежності України.
“Жінки, які створили цей Оберіг, активні у всьому: допомагають як волонтери – донатять, збирають та передають воїнам ЗСУ необхідні речі, печуть, готують, плетуть, залучають до цього інших”, – зазначив Печенізький селищний голова Олександр Гусаров.
Вишиванка-оберіг ще стала і рекордсменкою, як найбільша вишиванка Печенізької громади. Подію вже зафіксували у Книзі рекордів Печеніжчини, яка зберігається в Краєзнавчому музеї ім. Т.А. Суліми.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
ОСТАННІ НОВИНИ
- СБУ ліквідувала на Харківщині «студентську схему» ухилення від мобілізації
- «Нема такого району, який би не обстрілювався», – Ігор Терехов про життя Харкова під обстрілами
- У Немишлянському районі завершують ремонти водоводів у багатоповерхівках
- Удар по Сумах, ситуація на фронті, попередження від США та опади в Україні – головне на ранок 22 листопада
- 34 зрадники України позбавлені державних нагород