У Польщі на благодійному тенісному заході за участю Еліни Світоліної зібрали понад 400 тисяч євро допомоги для України (фото)

25.07.2022 13:50   -
Новини Харкова: Світоліна допомогла зібрати гроші для України на благодійному заході в Польщі

В польському Кракові відбувся масштабний благодійний спортивний захід, який організувала перша ракетка світу, польська тенісистка Іга Швьонтек. Його основна мета була збір коштів для допомоги дітям і підліткам, які постраждали від війни в Україні з російським агресором. Про це повідомляє спортивна редакція «Харьковских известий».

До участі в благодійному проекті під назвою «Іга Швьонтек та друзі для України» долучилися зірки світового тенісу – почесний житель Харкова, перша ракетка України Еліна Світоліна, багаторічний лідер чоловічої національної збірної Сергій Стаховський, колишня друга ракетка світу з Польщі Агнешка Радванська та поляк-юніор Мартін Павелскі. Також спортивно-благодійний захід у Кракові відвідав легендарний футболіст і колишній головний тренер збірної України Андрій Шевченко. Він, як і Світоліна, зараз є амбасадором фандрейзингової платформи UNITED24, на якій збираються кошти для України з усього світу.

В рамках ініціативи від лідера WTA Ігі Швьонтек було проведено два виставкові тенісні матчі, головним суддею яких на вишці була саме Еліна Світоліна.

Спершу відбувся поєдинок у форматі мікс-дуетів, у якому Швьонтек і Павелскі виграли у Радванської та Стаховського класичний сет з рахунком 6:4, далі пари грали – супертайбрейк, який завершився вже на користь дуету українця та польки (12:10). Переможців же першого виставкового матчу визначив золотий бал, який вибороли Іга та Мартін.

Згодом Швьонтек і Радванська провели й очний поєдинок, який тривав один сет. Сильніше в партії була Агнєшка – 6:4.

Загалом завдяки такому благодійному тенісному заходу в гостинному Кракові вдалося зібрати близько 2 мільйонів польських злотих (422 тисяч євро). Це благодійні внески, кошти від продажу квитків, а також з благодійного аукціону, який пройшов після завершення тенісних матчів, і на якому українські та польські спортсмени виставили свої лоти. Також до цього аукціону долучилася дружина президента Польщі Анджея Дуди – Агата Дуда, яка виставила на продаж свої прикраси.

Зібрані кошти будуть передані платформі UNITED 24, фонду Еліни Світоліної, а також UNICEF Polska.

Також слід відзначити, що із Кракова Еліна Світоліна разом з президентом Польщі та його дружиною виступила он-лайн на саміті перших леді та джентльменів, який організовувала дружина президента України Володимира Зеленського – Олена Зеленська.

«Я хочу подякувати Олені Зеленській за запрошення взяти участь у Другому саміті перших леді та джентльменів та можливість звернутися до вас. Я рада бути сьогодні у Кракові зі справжніми друзями України – першою леді Польщі Агатою Корнхаузер-Дудою та президентом Анджеєм Дудою. Ось уже 150 днів ми згуртовані, як ніколи, і кожен докладає зусиль на своєму фронті. Моя сім’я сьогодні – це вся Україна. Але я знаю, що під час війни ми знайшли справжні сім’ї по всьому світу. Тому я звертаюсь до вас. Заради життя кожного українця, а це найцінніше, не переставати говорити, не переставати робити та не переставати допомагати. Ми, як і наші воїни, маємо воювати щодня, бо війна не закінчилася… Щоб зійшло українське сонце, треба разом перемогти темряву», – написала Еліна Світоліна у своїх соціальних мережах.