У цьому році в Харкові нестійка епідемічна ситуація

04.12.2023 15:55   -
У 2023 році в Харкові нестійка епідемічна ситуація

Протягом дев’яти місяців 2023 року за комплексним показником захворюваності з усієї інфекційної патології епідемічна ситуація в місті Харкові розцінюється як нестійка. Про це повiдомляє Iнфосiтi з посиланням на виконком Харківської міської ради.

Як розповіли в Департаменті охорони здоров’я, за звітний період у Харкові було зареєстровано 30 тисяч випадків інфекційних захворювань. Підвищення ризиків виникнення медико-біологічних надзвичайних ситуацій у сфері громадського здоров’я пов’язують із кризовою ситуацією, яку спричинила збройна агресія рф. Міграція та висока щільність населення також сприяють виникненню та поширенню спалахів інфекційних захворювань.

Не реєструвалися цього року випадки правця, дифтерії, вірусних гарячок, краснухи, носійства збудників холери та ін. Однак незадовільною залишається епідемічна ситуація в захворюваннях на гострі кишкові інфекції, туберкульоз органів дихання, хронічні вірусні гепатити та паразитарні хвороби.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

За епідсезон, який розпочався в жовтні, на ГРВІ з урахуванням випадків COVID-19 в Харкові захворіло понад 8,5 тис. осіб, з них майже 4 тис. – діти до 18 років. Це на 75 % нижче показника епідемічного порогу.

Крім того, очікується циркуляція чотирьох штамів вірусів грипу та коронавірусу, яка розпочнеться в другій половині грудня.

ОСТАННІ НОВИНИ