У Верховній Раді зареєстровано два важливі проєкти постанов про нові спортивні санкції проти росіян та білорусів

29.06.2023 10:02   -
Нові спортивні санкції проти росіян та білорусів - Верховна Рада
Фото: Сторінка у Фейсбуці ВР України

Документи розроблені та затверджені Комітетом Верховної Ради з питань молоді і спорту й спрямовані на подальшу ізоляцію представників спортивної спільноти рф та білорусі зі світового спорту поки триває війна в Україні, яку розв’язали диктаторські режими цих двох країн-агресорок. Про це повідомляє спортивна редакція «Харьковских известий».

Про дану ініціативу у своїх соцмережах зокрема розповіла народна депутатка України, голова підкомітету з питань спорту вищих досягнень та спортивної діяльності, а в минулому відома українська легкоатлетка, чемпіонка світу, бронзова призерка Олімпійських ігор у потрійному стрибку Ольга Саладуха. Вона зазначила, що два важливі проєкти постанов про спортивні санкції вже зареєстровані в парламенті.

Перший – це звернення Верховної Ради до лідерів та парламентів іноземних держав щодо обмеження в’їзду на їхню територію російським і білоруським спортсменам та спортивним делегаціям. Таким чином буде попереджено спроби Міжнародного олімпійського комітету і деяких федерацій повернути агресора у великий спорт. Адже представники рф та білорусі просто не зможуть потрапити на територію країни, де відбуваються змагання.

Другий проєкт постанови – це рекомендація РНБО включити до списку підсанкційних осіб ще 36 спортивних функціонерів з росії та білорусі. Серед них президент Олімпійського комітету росії Станіслав Поздняков, президент Паралімпійського комітету рф Павло Рожков, президент важкої атлетики рф Максим Агапітов, голова білоруської федерації футболу Володимир Базанов, колишній менеджер збірної росії з хокею Павло Буре, президентка всеросійської федерації художньої гімнастики Ірина Вінер, президент міжнародної шахової федерації Аркадій Дворкович, президент федерації спортивної боротьби росії Михайло Маміашвілі (той самий, що збирався їхати на паризьку Олімпіаду-2024 на танках) та багато інших.

«Сподіваємося на позитивне голосування у сесійній залі парламенту. Віримо, що наш голос буде почутий світовою спільнотою і уряди держав впровадять жорсткі візові обмеження щодо російських спортивних пропагандистів. А українські санкції будуть прикладом для інших країн. Зміцнюємо спортивний фронт заради майбутнього України та майбутнього світового спорту!», – підкреслила у своєму дописі титулована спортсменка, а нині народна депутатка України Ольга Саладуха.

Також нагадаємо, що нові персональні санкції проти багатьох відомих російських спортсменів та функціонерів цього року ввів Президент України Володимир Зеленський.

А нещодавно провести наступні літні Олімпійські ігри без росіян та білорусів світове товариство закликала Парламентська асамблея Ради Європи.

ОСТАННІ НОВИНИ