Проект “Молодь дебатує” збирає українських школярів на дебати вже четвертий рік. Методика Jugend debattiert з’явилась у Німеччині 2001 року, і зараз по ній дебатують сотні тисяч німецьких школярів, а на фінал приходить президент Німеччини. Україна стала першою країною, де по німецькій методиці дебатують іншою мовою. Її основна відмінність від інших форматів дебатів: перемагає той учасник або та учасниця, хто представить в процесі дискусії всі можливі аргументи по темі, використовуючи думки експертів та наукові дослідження.
Тема в дебатах завжди формулюється як питання, на яке можна відповісти “так” чи “ні”. Але однозначної відповіді немає — аргументи обидвох сторін мають знайти учасникі дебатів. Одне з головних завдань методики — навчити підлітків критичному мисленню та прийняттю зважених рішень. Для дебатів завжди обирають актуальні теми. Так, минулого року на цьому етапі обговорювали “Чи варто поступово відмовитися від виробництва електричної енергії на атомних станціях України?”, а у фіналі дебатували на тему “Чи варто запровадити в Україні електронне голосування на виборах?”.
Цього року на міжрегіональних дебатах в усіх регіонах учасники та учасниці будуть давати відповідь на питання “Чи варто започаткувати офіційний день багатокультурності в Україні?”
Проєкт в Україні став постійним та кожного року залучає все більше учасників та навчальних закладів. Всього методикою за всі роки оволоділи більше 2200 українських школярів і школярок. А у поточному році в проєкті взяли участь 1000 школярів та школярок з 54 навчальних закладів. У свою чергу Міністерство освіти і науки України у своїх листах до місцевих департаментів рекомендувало школам долучатися до “Молодь дебатує”.
В цьому році міжрегіональні дебати проходять у Львові, Житомирі, Запоріжжі та Одесі. Вони є відбірковими турнірами — в кожному з них обирають чотирьох найкращих. Так складається перелік 16 дебатантів та дебатанток для участі у вирішальних національних дебатах у Харкові