В Україні почали виплачувати гроші за зруйноване під час війни житло

27.12.2023 13:10   -
В Україні почали виплачувати гроші за зруйноване під час війни житло

Наразі на сертифікат можливо тільки купити квартиру або будинок. Але вже в січні-лютому Уряд обіцяє надавати сертифікати на придбання будматеріалів та замовлення робіт. Про це повідомляє Інфосіті.

Станом на сьогодні в Україні сформовано 1636 сертифікатів на суму понад 3 мільярди гривень.

У Харківській області комісії сформували 433 сертифікати загалом на 629 мільйонів гривень.

“Кожен, хто вже отримав житловий сертифікат, через застосунок Дія може забронювати кошти для купівлі будинку або квартири. Це необхідно, щоб система знала, що ви плануєте здійснити покупку житла. Протягом 5 робочих днів надійде підтвердження в застосунку Дія про те, що кошти заброньовані. Після цього у вас є 30 днів, щоб оформити угоду купівлі-продажу нового житла. Якщо ви не встигнете за цей час – потрібно буде повторно подавати заяву на бронювання коштів у Дії”, – поінформували у Міністерстві відновлення.

Важливо! До укладання угоди про придбання житла за сертифікатом, вам потрібно припинити право власності на той об’єкт нерухомості, який був зруйнований.

Це можна зробити у нотаріуса, який має повноваження державного реєстратора або в ЦНАПі. Заявник повинен надати заяву, документ, що засвідчує право власності, техзвіт про повне знищення майна, який видає комісія органів місцевого самоврядування.

У Міністерстві відновлення також зауважили, що компенсації будуть здійснюватися в межах наявного обсягу коштів на небюджетному рахунку Мінінфраструктури до його закриття.

Докладну інформацію про державну програму компенсації за знищене житло та відповіді на поширеніші запитання щодо програми ви зможете знайти на сайті.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ОСТАННІ НОВИНИ