В Україні зафіксували перший випадок захворювання на штам коронавірусу “Кракен”

06.02.2023 16:58   -
В Україні виявили штам коронавірусу "Кракен" - що відомо

Нещодавно вчені виявили новий підвид штаму COVID-19 “Омікрон”, який науковці назвали “Кракен”. В Україні перший випадок захворювання був зафіксований на Сумщині. Про це повідомляють Харьковские известия.

Наразі в Україні циркулюють 12 підвидів штаму Омікрон, один з яких має неофіційну назву Кракен. Вперше в Україні його зафіксували наприкінці січня у невакцинованого чоловіка із Сумщини. За даними медиків, останнім часом чоловік не виїжджав за кордон. Захворювання у “нульового пацієнта” мало середню тяжкість, і, врешті, він одужав.

Оцінювати масштаб розповсюдження Кракена в Україні медики поки не можуть. З’ясовано, що цей підвид поширюється на 8% швидше, ніж звичайний Омікрон, та вміє уникати імунної відповіді організму. Однак доказів того, що Кракен небезпечніший за попередні види вірусу — немає.

Захворюваність на COVID-19 в Україні нині поступово зростає. Щотижня показник росте мінімум на 10%, загалом заражаються понад 3 000 людей на тиждень. Така динаміка, на думку головного санітарного лікаря України Ігоря Кузіна, протримається принаймні до середини-кінця лютого. А відчутний спад захворюваності медик очікує ближче до літа.

Попри зростання, захворюваність лишається порівняно невеликою. Приміром, торік у січні в Україні щодня фіксували стільки ж нових випадків зараження, як зараз за тиждень.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

За даними МОЗ, наразі в Україні є 8,5 млн доз вакцин від COVID-19 для населення. В наявності — Coronavac, Pfizer та Johnson&Johnson.

Центри вакцинації, в тому числі мобільні, працюють по всій Україні, окрім тимчасово окупованих територій та зон бойових дій. Водночас, в Центрі громадського здоров’я нагадують, що вакцини в Україні залишаються повністю безоплатними, та щоб отримати необхідну дозу — тепер не потрібно навіть декларації з сімейним лікарем.

ОСТАННІ НОВИНИ