Відбулася перша зустріч Міжнародної коаліції за повернення українських дітей
Участь у Коаліції понад 60 держав є ще одним потужним сигналом того, що світ об’єднався, аби покласти край безкарності за звірства росії та допомогти повернути українських дітей на батьківщину. Про це повiдомляє Iнфосiтi.
Насильницька депортація – це один з найбільш цинічних злочинів цієї війни. Це чітка геноцидна політика росії, – сказав Президент Володимир Зеленський у своїй вступній промові.
На панельній дискусії Андрій Костін розповів про роботу у сфері забезпечення відповідальності за ці злочини.
Генпрокурор зазначив, що наразі в Україні розслідується 3440 воєнних злочинів проти дітей.
Ми впроваджуємо стандарти правосуддя, дружнього до дитини, яке покликане захистити їхні права та інтереси. Разом з тим ми продовжуємо тісно співпрацювати з Міжнародним кримінальним судом. Наша мета – забезпечити відповідальність злочинців на всіх рівнях – національному та міжнародному, – наголосив Андрій Костін.
Генпрокурор також розповів про розвиток двостороннього та багатостороннього міжнародно-правового співробітництва і готовність передавати справи до держав на основі універсальної юрисдикції.
Ми знаємо, що є такі держави, де діти постраждали від подібних злочинів у минулому, у тому числі, серед країн Глобального Півдня, – пояснив він.
Це лише невелика частина наших щоденних зусиль. І ми не зупиняємося. Адже це наш обов’язок перед нашими дітьми. Вдячні всім партнерам, які підтримують нас на цьому шляху, – зазначив Андрій Костін.
Також у панельній дискусії взяли участь уповноважена Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук, експертка з міжнародного права, правозахисниця Меглена Кунєва, головний архівіст юридичних даних The Reckoning Project: Ukraine Testifies Раджа Абдул Салам, співзасновниця, виконавча директорка Інституту запобігання геноциду імені Рафала Лемкіна Еліза фон Йоден-Форгей та керівник глобального дослідження про дітей у неволі Манфред Новак. Модерував панель Вейн Джордаш.
ОСТАННІ НОВИНИ
- У Харкові розпочне роботу ще одна підземна школа
- Ціна порятунку: У Харкові вшанували пам’ять тих, хто віддав життя заради інших
- “Вони створили такі умови, що немає страху народжувати”, – породілля про Харківський перинатальний центр
- Минулоріч у Шевченківському районі усунули понад 650 аварій на водоводах
- Харківські тепловики працюють цілодобово, щоб у містян були якісні послуги
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.