За ініціативи прокуратури суд повернув громаді Харкова озеро вартістю понад 200 млн грн

27.12.2023 11:59   -
Суд повернув громаді Харкова озеро вартістю понад 200 млн грн

За ініціативи прокуратури державі в особі Харківської міської ради повернуто земельну ділянку вартістю майже 205 млн грн, на якій розташоване озеро Очерет. Про це повідомляє Iнфосiтi.

Земельна ділянка, про яку йдеться, розташована в Харкові по вул. Кільцевій і вул. Гризодубової, її площа складає майже 13 га, а вартість — майже 205 млн грн.

Згідно з геодезичним звітом, на цій ділянці розташований водний об’єкт – озеро Очерет. Загальна площа земель водного фонду, що потрапляє в межі спірної земельної ділянки, складає майже 12 га.

Встановлено, що на підставі рішення органу місцевого самоврядування було дозволено відведення земельної ділянки для організації селянського господарства фізичній особі, про що видано державний акт на право приватної власності.

“Землі водного фонду не можуть бути надані у приватну власність фізичній особі, у тому числі для ведення особистого селянського господарства.


Порушення норм водного та земельного законодавства стало підставою для направлення окружною прокуратурою позову щодо повернення зазначеної ділянки Харківській міській територіальній громаді”, – зазначили у прокуратурі.

Київський районний суд м. Харкова підтримав позицію прокуратури і задовольнив позов.

Після набрання рішенням суду законної сили окружною прокуратурою будуть вжиті заходи щодо його реального виконання.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ОСТАННІ НОВИНИ